Za nami turniej w siatkówce plażowej o Puchar Ziemi Radomskiej

Duet Paweł Filipowicz/Kuba Michalski zwycięzcami turnieju siatkarskiego w piłce plażowej w Radomiu.

Drużyny które zajęły miejsca na podium w II Turnieju o Pochar Ziemi RadomskiejOd samego rana w sobotę, na radomskiej plaży na Borkach rozgrywany był II Otwarty Turniej piłki plażowej o Puchar Ziemi Radomskiej. Udział w zawodach wzięło 24 pary, które rywalizowały między sobą w tzw systemie brazylijskim, a mecze były rozgrywane w formie jednego seta.

W turnieju uczestniczyło wielu znanych zawodników z radomskich parkietów m.in Kamil Gutkowski, Jakub Bucki, Grzegorz Szumielewicz, Paweł Filipowicz, Dominik Kiernoz, czy bracia Bartłomiej i Michał Korycińscy.

Przez drabinkę turniejową jak burza szły dwie pary: Kiernoz/Malec oraz Gutkowski/Łabędź, którzy doszli do półfinału bez jakiejkolwiek porażki. Z kolei bracia Bartłomiej i Michał Korycińscy po przegranym pierwszym meczu z parą Filipowicz/Michalski, byli zmuszeni grać w drugiej drabince. By liczyć się w walce o medale musieli pokonać parę Wanat/Janek. Po bardzo zaciętym pojedynku górą w pojedynku byli Korycińscy, którzy wygrali seta 28:26.

W walce o miejsca 1-4 para Filipowicz/Michalski przegrała swój mecz z duetem Gutkowski/Łabędź 21:17, jednak dostała drugą szansę po drugiej stronie drabinki. Tam spotkała się z drużyną Cudziło/Kołodziejczyk i wykorzystała swoją szansę.

W pierwszym półfinale spotkały się pary Gutkowski/Łabędź - B.Korciński/M.Korciński, w którym po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu górą okazali się Ci pierwsi, wygrywając seta 21:19. W drugim mecz półfinałowym, doszło do niespodzianki. Faworyzowana para Kiernoz/Malec uległa duetowi Filipowicz/Michalski 17:21.

Do sensacji doszło jednak w pojedynku finałowym. Team Gutkowski/Łabędź uległa 18:21 młodszym kolegom Filipowicz/Michalski. W meczu o III miejsce górą okazali się bracia Korycińscy, którzy mimo słabego początku w turnieju, swoją determinacją dopięli swego i zajęli miejsce na podium.