Radomskie siatkarki nadal bez zwycięstwa w lidze

Mecz inauguracyjny, który E.Leclerc Radomka Radom rozegrała przed tygodniem z Azoty PWSZ Tarnów, był debiutem, który wszyscy w klubie odebrali jako dużą lekcję. Niestety, radomianki nie odrobiły pracy domowej w kolejnym tygodniu treningów i wyraźnie przegrały w następnym ligowym pojedynku.

W sobotnie (15 października) popołudnie siatkarki Krzysztofa Kubika podejmowały w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu drużynę AZS UMCS Lubin. Od pierwszych piłek to właśnie siatkarki z Lublina dyktowały warunki gry na boisku. Radomka miała nie tylko problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki rywalek, ale co ważniejsze nie potrafiła skutecznie zakończyć swoich ataków. Szkoleniowiec MKS-u nie czekając na dalszy przebieg premierowej partii, szukał rozwiązań dokonując już pierwszych zmian w podstawowej szóstce. Niestety Radomka uległa w premierowej partii 25:13.

W drugim secie od pierwszych piłek zobaczyliśmy całkowicie odmieniony zespół. E.Leclerc Radomka Radom zdecydowanie lepiej radziło sobie w przyjęciu, a dodatkowe punkty w ataku, a przede wszystkim bloku napędzały grę gospodyń, które wreszcie zaczęły "żyć" na boisku. Niestety po chwili przestoju w grze, UMCS nie tylko odrabiał starty do Radomki, ale w końcówce seta zadał decydujące ciosy, dzięki czemu lublinianki wygrały 25:20 u w całym meczu prowadziły już 2:0!

Niestety trzecia odsłona meczu okazała się być ostatnią w tym meczu. Radomianki nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki z przeciwniczkami i przegrały trzeciego seta 25:17, a cały mecz 3:0. Fani E.Leclerc Radomki Radom muszą poczekać zatem na wygrane pierwsze sety w lidze, a także bardzo oczekiwanego ligowe zwycięstwo.

E/LECLERC RADOMKA RADOM - AZS UMCS LUBLIN 0:3 (13:25, 20:25, 17:25)