Jadar wygrał pierwszy mecz w tym roku

Jadar pokonał PLKS Pszczynę - 3:1 Choć radomianki odniosły zwycięstwo to chyba i tak nie pokazały tego na co je stać. Pierwsza partia meczu nieoczekiwanie? (jeśli patrząc na ligową tabelą - to nieoczekiwanie) padła łupem przyjezdnych.
Akademiczki popełniały proste błędy, blok nie zafunkcjonował do końca tak jak powinien, a ataki były nieskuteczne.

W drugim secie PLKS Pszczyna także prezentowała dość ambitną postawę, chcąc udowodnić rywalkom, że nikogo nie wolno lekceważyć. Jadar bowiem grał jakby troszkę leniwie, ospale, a może właśnie nieco lekceważąco. Doskonałym tego przykładem jest to, że roztrwoniły przewagę ze stanu 18:9 i w końcówce rywalki dogoniły Jadar na jeden punkt. Jednak wszytko dobrze się skończyło i po błędach rywalek, siatkarki Politechniki Radom mogły cieszyć się z wygranej drugiej partii.

Dalsza część meczu to w dużej mierze rozstrzygnęła się w drugim secie. Siatkarki z Radomia przełamały się, a zawodniczki Pszczyny nieco wręcz przeciwnie z minuty na minutę puszczały z tonu. Trzeci set gospodynie wygrały do 21. Czwarta odsłona, która także padła ich łupem zakończona została stanem 25:22.

Jadar AZS Politechnika Radom - PLKS Pszczyna 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:22)

JADAR: Ciesielska, Kijakova, Michalska, Theis, Hawryła, Cabańska, Kucharska, Jagodzińska (L)
PLKS: Staniucha, Mitręga, Szkudlarek, Markiel, Kurnikowska, Matusiak, Osuchowska, Czekajska (L)