Debiut Szalpuka w Pucharze Świata

Debiut Szalpuka w Pucharze Świata
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
We wtorek (8 września) polscy siatkarze rozpoczęli zmagania w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii. W pierwszym meczu bez problemów pokonali Tunezję 3:0.

Swój symboliczny udział w efektownym zwycięstwie nad wicemistrzami Afryki miał również nowy przyjmujący Cerradu Czarnych Radom, Artur Szalpuk, który przebojem wdarł się do Reprezentacji Polski prowadzonej przez Stephane'a Antigę.

20-letni zawodnik pojawił się na parkiecie w miejsce Rafała Buszka w końcówce drugiego seta (stan 22:13 dla Polski) i zdobył jeden punkt, a tym samym piłkę setową atakiem z drugiej linii. Chwilę później dołączył do bloku kapitana Michała Kubiaka i Polacy cieszyli się z drugiej wygranej partii.

Kolejny trudny sprawdzian czeka Polaków już w środę. O godzinie 11:40 polskiego czasu zmierzą się z aktualnymi Mistrzami Europy, Rosjanami.

Trener Stephane Antiga podał także szeroki skład 22 zawodników, którzy mają szansę zagrać w październikowych Mistrzostwach Europy w Bułgarii i Włoszech. Na liście znalazło się również nazwisko młodego skrzydłowego - Artura Szalpuka.


Karolina Kołtuniak, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy