Bryl i Kujawiak mistrzami świata!

Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego w turnieju ani razu nie przegrali. - W meczu II rundy Michał Bryl i Kacper Kujawiak rywalizowali z niemiecką parą Harms/Schneider. Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg, jednak w końcówce triumfowali Niemcy, którzy wygrali do 19. W drugim secie Polacy dzielnie postawili się rywalom, którzy również nie odpuszczali. Tym razem w końcówce więcej sił zachowali biało-czerwoni i to oni wygrali do 19, doprowadzając do wyrównaniu w tym meczu. W tie-breaku Bryl i Kujawiak byli już dużo lepsi, wygrali 15:10 - relacjonuje siatka.org.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak awansowali do ćwierćfinału, w którym zagrali z Litwinami. Biało-czerwoni potyczkę z parą Kazdailis/Vasiljev  rozpoczęli doskonale. - Całkowicie dominując na boisku w pierwszym secie. Efektem była wysoka wygrana do 10. W drugiej partii rywale jednak postawili poprzeczkę o wiele wyżej i zacięta walka punkt za punkt trwała aż do końca. W ostatnich piłkach więcej zimnej krwi zachwali Polacy i to oni zagrali w meczu półfinałowym – podkreśla ogólnopolski serwis.

W walce o finał rywalami reprezentantów Radomia byli Kunert/Dressler z Austrii. I to oni lepiej rozpoczęli spotkanie. Wygrali pierwszego seta do 17. - Na szczęście Michał i Kacper dość szybko się obudzili i w drugiej partii już pokazali swoją grę. Zrewanżowali się Austriakom, również wygrywając do 17, i wyrównali stan spotkania. Sporo emocji było w tie-breaku, ale w końcówce biało-czerwoni ponownie pokazali, że są lepsi. Wygrali 15:11 - podkreśla siatka.org.

W finałowym meczu duet Michał Bryl/Kacper Kujawiak pokonał Szwajcarów G. Kisslinga i Zandbergena 2:0 (22:20, 21:12).Jest to trzeci medal dla Polski w turnieju mężczyzn Akademickich Mistrzostw Świata i pierwszy złoty.