PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

W pucharze Rosa słabsza od Kotwicy

Po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu, koszykarzom Rosy Radom przyszło przełknąć gorycz porażki. W pierwszym meczu I etapu Intermarche Basket Cup radomianie przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 79:87. Rewanż odbędzie się za tydzień w Kołobrzegu.

Pomeczowa konferencja prasowa - TUTAJ
Zapis relacji LIVE - TUTAJ

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zaczęli sobotnie spotkanie chyba nie w pełni skoncentrowani, bowiem na początku meczu popełniali dużo błędów i byli bardzo nieskuteczni. Dość powiedzieć, że pierwszy celny rzut z gry radomianie zanotowali dopiero po prawie sześciu minutach! Wcześniej gospodarze trafili tylko trzykrotnie z rzutów wolnych. Dalsza część pierwszej kwarty była już lepsza w wykonaniu Rosy. Miejscowi nie tylko dogonili przeciwników, ale nawet po rzucie Kima Adamsa wygrali pierwszą ćwiartkę (22:21).

Radomianie nie poszli jednak za ciosem i pozwolili przeciwnikom ponownie odskoczyć na kilka punktów. Po celnym rzucie Adama Parzycha zza linii 6,75m przewaga kołobrzeżan wynosiła już dziesięć oczek (36:46). Do przerwy Rosie udało się minimalnie zniwelować stratę (41:49).

Trzecia kwarta była już lepsza w wykonaniu gospodarzy. Po dwóch trafionych rzutach wolnych i jednym z gry Łukasza Majewskiego było 61:62. Chwilę później po trafieniu Kamila Łączyńskiego Rosa objęła prowadzenie. Co prawda koszykarze z Radomia nie potrafili go utrzymać do ostatniej syreny trzeciej ćwiartki, ale ich strata do rywali wynosiła już nie osiem jak na zakończenie pierwszej połowy, a dwa punkty.

Wydawało się więc, że podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego są w stanie powalczyć o drugie tego weekendu zwycięstwo z Kotwicą. Niestety, gra radomian nie była tak dobra jak dzień wcześniej w spotkaniu ligowym. W oczy rzucała się szczególnie bardzo duża ilość strat (osiemnaście przy zaledwie sześciu gości). Dodatkowo miejscowi szybko zebrali pięć przewinień i każde kolejne kończyło się rzutami wolnymi dla Kotwicy. Kołobrzeżanie wykorzystali słabości Rosy i rozstrzygnęli pierwszy mecz Intermarche Basket Cup na swoją korzyść. W rewanżu podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego będą musieli odrobić ośmiopunktową stratę.

Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 79:87 (22:21, 19:28, 25:19, 13:19)