UTH Rosa pokonała Zagłębie we własnej hali

Koszykarze UTH Rosy Radom wygrali w sobotę (8 listopada) we własnej hali z Zagłębiem Sosnowiec 103:85.

Ze względu na to, że hala Uniwersytetu nie została jeszcze zakwalifikowana do organizacji imprez masowych, mecz musiał odbyć się bez udziału publiczności. Mimo tego radomski zespół poradził sobie z przeciwnikiem znakomicie.

Radomianie od początku do końca meczu dyktowali warunki i wygrali każdą z czterech kwart. Po trafieniu Łukasza Bonarka UTH Rosa prowadziła 44:32. Przed przerwą goście zmniejszyli stratę do ośmiu oczek (50:42). Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą wciąż byli gospodarze, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę i ostatecznie wygrali osiemnastoma punktami.

Po siedmiu spotkaniach UTH Rosa Radom plasuje się na dziesiątej pozycji w tabeli I ligi z dorobkiem dwóch zwycięstw i pięciu porażek.

UTH Rosa Radom - Zagłębie Sosnowiec 103:85 (20:17, 30:25, 21:17, 32:26)