Udany rewanż ROSY

Relację LIVE z tego meczu można przeczytać  - TUTAJ.

Dla ROSY mecz z Sodertalje był tylko pojedynkiem o prestiż, bo już wcześniej radomianie stracili szanse na awans do kolejnej rundy FIBA Europe Cup. Jednak przed meczem nasi koszykarze zapowiadali, że zrobią wszystko, żeby zrewanżować się za porażkę w Szwecji.

W meczu z „Królami” do składu ROSY powrócił Igor Zajcew. Ukrainiec przez ostatnie kilkanaście dni leczył kontuzję.

Rosa - Sodertalje

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry gości. Koszykarze ze Szwecji dosyć szybko odpalili swoją najgroźniejszą broń, czyli rzuty za trzy punkty. „Królowie” w krótkim odcinku czasu czterokrotnie trafili z dystansu i wyszli na prowadzenie 15:9. Na szczęście radomianie odpowiedzieli tym samym i po pierwszych dziesięciu minutach był remis 20:20.

W drugiej kwarcie na wyższe obroty wszedł lider ekipy z Sodertalje – Toni Bizaca. Zawodnik ten trafiał rzut za rzutem, a w pewnym momencie jego drużyna prowadziła już dziesięcioma punktami  32:22. Na szczęście wtedy do gry wrócili gospodarze, którzy jeszcze przed końcem pierwszej połowy objęli prowadzenie 45:39.

W trzeciej kwarcie wydawało się, że radomianie pójdą za ciosem i wykończą rywali ze Skandynawii. Niestety ta sztuka im się nie udała. Goście jeszcze potrafili wrócić do gry i nawet wyszli na prowadzenie 53:52, jednak po trzydziestu minutach gry to ROSA prowadziła 66:61.

W ostatnich minutach meczu byliśmy świadkami ciekawej rozgrywki. Zdeterminowani goście potrafili doprowadzić do remisu i nerwowej końcówki. Na szczęście w kluczowych momentach lepsi okazali się radomianie. W ostatnich sekundach nasi zawodnicy trafiali z linii rzutów wolnych i wygrali to spotkanie 81:77.

Po tym zwycięstwie ROSA awansowała na trzecie miejsce w tabeli grupy U, jednak i tak radomianie nie mają już szans na awans do kolejnej fazy turnieju. Na pożegnanie z europejskimi pucharami „Smoki” zagrają z niemieckim Fraport Skyliners. Mecz ten odbędzie się w Radomiu 3 lutego o godz. 18.30.

ROSA Radom – Sodertalje Kings 81:77 (20:20, 25:19, 21:22, 15:16)

ROSA Radom: Thomas 16, Sokołowski 14, Zajcew 12, Hajrić 12, Witka 10, Jeszke 7, Harris 6, Szymkiewicz 4, Adams 0, Bonarek 0

Sodertalje Kings: Bizaca 23, Czerepowicz 22, Pita 11, Anderson 7, Spires 6, Bowlin 6, Lejasmeiers 2, Joseph 0