Turów w finale Tauron Basket Ligi. Rosa zagra o brąz!

Drużyna PGE Turowa Zgorzelec okazała się za mocna dla Rosy Radom. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego przegrali serię półfinałową 0:3. To jednak nie koniec sezonu dla radomian, ponieważ powalczą oni jeszcze o brązowy medal Tauron Basket Ligi!

Wypowiedzi pomeczowe i skrót video - TUTAJ
Zapis relacji live - TUTAJ

W pojedynkach półfinałowych z Rosą Radom, PGE Turów Zgorzelec pokazał swoją siłę i udowodnił, że nieprzypadkowo jest typowany do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Podopieczni trenera Miodraga Rajkovicia przyjechali do Radomia przypieczętować swój awans do finału.

Zgorzelczanie od samego początku pokazali, że nie zamierzają pozostawać w Radomiu do piątku (wtedy, w przypadku środowego zwycięstwa Rosy, odbyłby się czwarty mecz). Goście mieli to spotkanie pod kontrolą od samego początku do końca. Rosa nie była na prowadzeniu w środę ani przez sekundę. Już po trzech minutach gry przyjezdni prowadzili dziewięcioma punktami (2:11), a kilka chwil później powiększyli przewagę do trzynastu oczek (10:23). Przed końcem kwarty otwarcia radomianie odrobili nieco straty (18:25). Koszykarze Turowa w drugiej części gry utrzymywali wypracowaną wcześniej przewagę, cały czas trzymając radomian na dystans. Wydawało się, że na przerwę goście zejdą z 11-punktowym prowadzeniem, ale jeszcze równo z syreną końcową celny rzut z dystansu dołożył Nemanja Jaramaz (35:49).

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Drugą połowę Rosa rozpoczęła od trafień Kirka Archibeque'a i Jakuba Dłoniaka. Goście jednak odpowiedzieli błyskawicznie i z każdą kolejną minutą powiększali przewagę, aż po trzech kwartach wzrosła ona do osiemnastu oczek. Kiedy po celnym rzucie Filipa Dylewicza było 74:56, a do końca pozostało 8 minut i 10 sekund, stało się jasne, że pierwszego finalistę Tauron Basket Ligi poznamy w środowy wieczór. W ostatnich fragmentach gry przyjezdni nieco się rozluźnili, dzięki czemu radomianie zdołali zniwelować nieco stratę.

Rywalizacja w drugim półfinale jeszcze trwa, więc wciąż nie wiadomo, który z zespołów (Stelmet Zielona Góra czy Trefl Sopot) będzie rywalem Rosy w walce o brązowy medal. Pierwsze spotkanie radomianie rozegrają na wyjeździe w czwartek 29 maja.

Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 79:85 (18:25, 17:24, 16:20, 28:16)
Rosa:
Majewski 17, Lucious 15, Archibeque 11, Dłoniak 10, Zalewski 10, Łączyński 7, Adams 4, Kardaś 3, Witka 2, Michalski, Sobuta
Turów: Chyliński 17, Wiśniewski 15, Prince 13, Dylewicz 12, Kulig 10, Jaramaz 6, Karolak 4, Taylor 4, Nikolić 4, Zigeranović, Stelmach

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3:0 dla Turowa i awans do finału Tauron Basket Ligi