Thomas wygrywa z Polfarmexem!

Lepiej w spotkanie weszli radomianie, którzy po serii Roberta Witki prowadzili już 2:9. Gospodarze szybko jednak wyrównali i wrócili do gry. Do końca pierwszej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Goście prezentowali na tyle skuteczną obronę, że kutnianie nie byli w stanie wypracować sobie dogodnej sytuacji do rzutu z daleka, stąd ich skuteczność w tym elemencie w całym spotkaniu była bardzo niska (4/21 - 19%). W ostatniej akcji tej części gry z daleka trafił za to Igor Zajcew i to Rosa prowadziła 14:17.

Drugą partię znów lepiej rozpoczęli podopieczni Wojciecha Kamińskiego, którzy zanotowali serię 7 punktów z rzędu i zwiększyli swoją przewagę do stanu 14:24. Po stronie rywali szczególnie dobrze prezentowali się natomiast Jarosław Zyskowski oraz dwóch graczy zza oceanu: Josh Parker oraz Michael Fraser. M.in. za sprawą ich skutecznej gry, ekipie z Kutna udało się dogonić aktualnego wicelidera tabeli. Zespoły na przerwę schodziły przy stanie 30:33.

W trzeciej ćwiartce Rosa złapała zadyszkę. Nie chciały wpadać zarówno "trójki", jak i proste piłki po akcjach prowadzonych pod kosz. Trudno zdobywało się punkty, każda zdobycz punktowa okupiona była ogromną ilością walki. Po stronie gospodarzy brylował za to Josh Parker, zdobywca 7 z 16 punktów swojego zespołu w tej części gry. Polfarmex po sześciu minutach wyszedł nawet na prowadzenie 38:37, a chwilę później powiększył je nawet do 6 "oczek" (43:37). Dwa rzuty z dystansu trafili za to w końcówce Sokołowski oraz Zajcew i sprawa rozstrzygnięcia przed ostatnią partią była wciąż otwarta.

Tutaj to gospodarze minimalnie prowadzili 50:48, gdy trafił zza linii 6,75m Torey Thomas. Amerykański rozgrywający ROSY uaktywnił się w ostatniej kwarcie i wziął na siebie ogromną odpowiedzialność, jak czynił to już w poprzednich spotkaniach. Później kilka razy świetnie dograł do doskonale ustawionych partnerów, a sam dorzucił do tego jeszcze lay-up. Wtedy Polfarmex zanotował serię 7:0 - na dwie minuty przed końcem prowadził 60:57, a na minutę było 62:59. Trwała walka pod koszem, szczególnie w obronnej strefie radomskich koszykarzy. Nie trafiali jednak kutnianie z niemal stuprocentowych sytuacji w "pomalowanym". Gdy na tablicy pozostawało 10 sekund do końca, przez ułamek sekundy wolną pozycję miał Thomas. Bez zastanowienia rzucił, choć zbliżał się do niego rywal, i trafił, dając swojemu zespołowi prowadzenie 62:63. W kontrataku Parker popełnił błąd kroków. Jeszcze jedno "oczko" z wolnego dołożył Amerykanin, a w ostatniej akcji Zyskowski nie trafił z daleka.

Było to spotkanie, w którym nie brakowało przede wszystkim świetnej i twardej obrony po obu stronach boiska. Polfarmex był bliski sukcesu, tj. pierwszego zwycięstwa w tym sezonie z ekipami z miejsc 1-5, ale nie udało się to. Rosa wygrała doświadczeniem i wykończeniem akcji w końcówce. Przed ekipą z Radomia jeszcze jedno spotkanie sezonu zasadniczego - w przyszłą niedzielę z niezwykle groźnym Polskim Cukrem Toruń. A później już tylko play-offy.

Polfarmex Kutno - ROSA Radom 62:64 (14:17, 16:16, 16:11, 16:20)