Rosa zakończyła rok zwycięstwem w Tarnobrzegu!

Koszykarze Rosy Radom wygrali wyjazdowe spotkanie ze Stabill Jeziorem Tarnobrzeg. Radomianie w ostatnim meczu w 2013 roku pokonali rywali 91:78 i po dwunastu spotkaniach mają na koncie sześć zwycięstw i sześć porażek.

Mecz rozpoczął się dla ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego wręcz rewelacyjnie. Już po niespełna dwóch minutach gry Rosa prowadziła 10:0, a drogę do kosza znalazło aż cztery z pięciu ich rzutów z gry! Goście odpowiedzieli zaledwie dwoma celnymi wolnymi Andrew Fitzgeralda. Chwilę później jednak, po trafieniu Kirka Archibeque'a goście prowadzili 17:2! O przerwę poprosił wtedy trener Jeziora, Dariusz Szczubiał. Gospodarze zdecydowanie poprawili skuteczność oraz grę w obronie i pierwsza kwarta zakończyła się co prawda zwycięstwem radomian, ale tylko 24:20.

Druga ćwiartka była już bardziej wyrównana. Po celnym rzucie Rafała Rajewicza Stabill Jezioro po raz pierwszy w tym meczu objęło prowadzenie (27:26). Koszykarze z Tarnobrzega nie nacieszyli się jednak nim zbyt długo. Co prawda na trzy minuty przed przerwą przewaga Rosy wynosiła osiem oczek (34:42), ale miejscowi ponownie szybko zniwelowali straty (42:43). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego (44:49).

Po przerwie obie ekipy zatraciły nieco skuteczność rzutową, ale w trzeciej kwarcie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy wygrali tę część gry 17:10. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami Jezioro prowadziło 61:59. Po trafieniu Fitzgeradla było już 63:59. Rosa odpowiedziała "trójką" Korie Luciousa, który notabene zaliczył kapitalne zawody zdobywając łącznie 26 punktów i notując osiem asyst. Kilka kolejnych minut to wymiana ciosów (72:72). Wydawało się, że wzorem spotkań z poprzedniego sezonu, dojść może do dogrywki. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. W końcówce Rosa włączyła piąty bieg i odjechała rywalom. Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego, którzy wygrali 91:78 i wracają do Radomia z kompletem punktów.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Rosa Radom 78:91 (20:24, 24:25, 17:10, 17:32)