Rosa wygrała na wyjeździe z outsiderem TBL

Koszykarze Rosy Radom pokonali na wyjeździe outsidera Tauron Basket Ligi, Wikanę Start Lublin 81:67.

Pojedynek zaplanowany był pierwotnie na ubiegły piątek (27 lutego), ale ze względu na niedostępność hali Globus w tym terminie został przełożony na wtorek (3 marca). Koszykarze Rosy mieli więc więcej czasu na regenerację po wyczerpującym turnieju Final Eight Pucharu Polski.

Początek meczu był dość zaskakujący. Gospodarze bowiem po niespełna pięciu minutach gry prowadzili 14:5. Rosa jednak szybko odrobiła straty i na niespełna sto pięćdziesiąt sekund przed końcem odsłony otwarcia po trafieniu Danny'ego Gibsona wyszła na prowadzenie (18:19). Radomianie w końcu złapali swój rytm i pierwszą kwartę zakończyli dziewięciopunktowym zwycięstwem (19:28). W drugiej ćwiartce goście pokazali siłę i z minuty na minutę powiększali przewagę nad przeciwnikiem, dzięki czemu po pierwszej połowie prowadzili różnicą aż dwudziestu dwóch oczek (29:51)!

Dekoncentracja po przerwie mogła podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego sporo kosztować. Trzecia kwarta w ich wykonaniu była bardzo słaba, co wykorzystał Start zbliżając się po trzydziestu minutach gry na dystans jedenastu punktów (51:60).

Zespół prowadzony przez trenera Pawła Turkiewicza w kolejnych fragmentach odrabiał straty i na pięć minut i trzydzieści dziewięć sekund przed końcem meczu zbliżył się do Rosy na zaledwie trzy oczka (62:65)! Na szczęście jednak radomianie wybrnęli z trudnej sytuacji, a ważne punkty zdobywali Mike Taylor czy Kim Adams. Ostatecznie Rosa wygrała z Wikaną Startem (67:81) i jest na czwartym miejscu w tabeli Tauron Basket Ligi.

W następnej kolejce radomianie zagrają we własnej hali z MKS Dąbrowa Górnicza w sobotę (7 marca) o godz. 17:00.

Aktualna tabela Tauron Basket Ligi - TUTAJ.

Wikana Start Lublin - Rosa Radom 67:81 (19:28, 10:23, 22:9, 16:21)
Wikana Start: Allen 19, B.Diduszko 18, Wells 12, Lewandowski 8, Wojdyła 4, Trojan 4, Ł.Diduszko 2, Śmigielski, Hałas, Czujkowski
Rosa: Turek 17, Majewski 14, Taylor 12, Adams 10, Gibson 8, Sokołowski 7, Mirković 7, Szymkiewicz 4, Witka 2