Rosa uległa Czarnym Panterom ze Słupska

Rosa Radom już nie jest niepokonana! Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego w meczu 4 kolejki Tauron Basket Ligi przegrali na wyjeździe z liderem, Energą Czarnymi Słupsk 63:73.

Sobotnie spotkanie w Słupsku udowodniło, że przed koszykarzami Rosy Radom jeszcze dużo pracy. Zespół prowadzony przez trenera Andreja Urlepa obnażył słabości radomian.

Team trenera Wojciecha Kamińskiego spotkanie rozpoczął jednak dobrze. Po celnym rzucie za 3 pkt Roberta Witki było 10:3 dla Rosy. Gospodarze jednak z minuty na minutę grali coraz lepiej, a po pięciopunktowej serii Marcina Dutkiewicza (celny rzut zza linii 6,75m oraz dwa rzuty wolne) słupczanie wyszli na prowadzenie 17:15 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry. Druga kwarta była bardzo dobra w wykonaniu radomian, którzy prowadzili grę i wykorzystywali błędy czy niecelne rzuty rywali. Po trafieniach Elijaha Johnsona i Kamila Łączyńskiego było 29:38. W ostatnich sekundach punkty dla gospodarzy zdobył jeszcze Roderick Trice i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:38.

Niestety, Rosa nie utrzymała dobrej dyspozycji w trakcie drugich dwudziestu minut. Radomianie popełniali błędy i niewymuszone straty. Dlatego też słupczanie szybko odrobili stratę i wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie zanotowali nawet serię 19:6! Przed ostatnią ćwiartką mieli trzy oczka przewagi. Ostatnia część gry należała już do koszykarzy Energi, którzy kontrolowali grę. Na czternaście sekund przed końcem ich prowadzenie wynosiło już trzynaście punktów. Rozmiary porażki zmniejszył Damian Jeszke, który trafił z dystansu.

Tym samym Rosa przegrała pierwszy mecz w sezonie 2013/2014 Tauron Basket Ligi, a już w niedzielę (3 listopada) zmierzy się w rewanżowym spotkaniu Intermarche Basket Cup. Aby awansować do kolejnego etapu rozgrywek, radomianie muszą w Kołobrzegu wygrać różnicą co najmniej dziewięciu punktów.

Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 73:63 (17:15, 14:23, 19:9, 23:16)
Energa: Stutz 16, Trice 14, Nowakowski 11, Wright 9, Dutkiewicz 8, Śnieg 5, Hulls 5, Jarmakowicz 5, Borowski, Jankowski, Długosz, Mokros
Rosa: Łączyński 18, Archibeque 8, Lucious 8, Adams 8, Witka 7, Johnson 6, Dłoniak 5, Jeszke 3, Kardaś, Radke, Zalewski, Majewski