ROSA Radom - Stelmet Zielona Góra 53:64 (zapis relacji)

ROSA Radom - Stelmet Zielona Góra 53:64
(12:17, 15:13, 11:25, 15:9)

KONIEC MECZU. MISTRZ POLSKI SEZONU 2015/2016 - STELMET ZIELONA GÓRA
53:64 Harris jeszcze lay-up'em zmniejsza stratę, ale to Stelmet będzie mistrzem. 30 sekund dla Radomia... ale nikt już nie gra
51:64 ponownie Djurisić
51:62 Nemanja Djurisić rozwiewa chyba wszelkie nadzieje. 1 minuta 30 sekund, piłkę przejmuje pod swoim koszem Stelmet
tym razem czas dla Kamyka. 2 minuty 38 sekund
51:60 Koszarek z wyskoku
51:58 Szymek odważnie przebił się pod tablicą
49:58 rzuty wolne - Dee Bost 1/2. 3 minuty do końca
49:57 rzuty wolne - Michał Sokołowski 2/2. D końca 4 minuty 10 sekund. Cała hala na stojąco od kilku minut, nikomu się jeszcze nie znudziło. W MOSiRze głośno jak nigdy ;)
* faul ofensywny Ponitki! Piąty faul Stelmetu, tylko jeden po stronie Rosy. Kolejne przewinienie gości w powrocie do obrony. Sokół ma wolne
 kolejna przerwa dla Stelmetu. 5 minut 36 sekund do końca
47:57 CJ Harris wyczekał w narożniku i mimo rąk Koszarka, trafił
44:57 rzuty wolne - Dejan Borovnjak 1/2
* pudło Jeszkego spod kosza, to MUSI wpadać! Tymczasem wolne Borovnjaka po drugiej stronie parkietu
czas dla gości, do końca meczu 6 minut 40 sekund
44:55 cała hala robi falę, a Sokołowski trafia z daleka!
41:55 CJ Harris trafia, mimo że był popychany
* 7 minut 50 sekund do końca, na razie 2 faule Stelmetu, 0 Rosy
39:55 rzuty wolne - Michał Sokołowski 1/2
IV KWARTA

KONIEC III KWARTY

38:55 rzuty wolne - Adam Hrycaniuk 2/2
38:53 Gruszecki zza obwodu
38:50 CJ Harris z szansą na 2+1... Wpadł wolny!
przerwa dla Wojciecha Kamińskiego. 1 minuta 43 sekundy do końca. Stelmet idzie na mistrza...
35:50 Karol Gruszecki zza łuku. Rosa nie zbiera nic pod swoją tablicą, marnie to wygląda.
35:47 Dee Bost zakręcił obrońcami i wbiegł środkiem
35:45 odpowiedź Rosy bardzo szybka, raptem kilka sekund akcji. Potem w obronie Thomas i Bonarek łapali piłkę, a ta wypadła im z rąk... 3 minuty 27 sekund
33:45 Nemanja Djurisić z rogu, czysta wpada
33:43 Zajcew podaje do Bonarka, a ten zdobywa kolejne oczka spod kosza
31:43 Hrycaniuk uwolnił się od Zajcewa. 4 minuty 55 sekund do końca, przy piłce Rosa
31:41 Michał Sokołowski spokojnie z najbliższej odległości
29:40 przewaga rośnie zbyt szybko, zatrzymała się Rosa. W tej kwarcie już 2-10
29:38 na razie tylko Stelmet punktuje - Ponitka lay-up'em
29:36 Mateusz Ponitka lata nad koszem...
29:34 Moldoveanu z bliska
29:32 Szymkiewicz odpowiada tak samo
27:32 Hrycaniuk niepilnowany
KWARTA III

Obydwa zespoły na podobnej skuteczności z gry 10/29 Rosa, 10:28 Stelmet. Za trzy natomiast wyraźna dominacja radomian 7/16 przy 1/9 Stelmetu. W zbiórkach 18 Rosa (4 atak, 14 obrona), 19 Stelmet (5 atak, 14 obrona). Co ciekawe - zauważył siedzący obok Krzysztof Domagała - ROSA trafiała w drugiej kwarcie tylko za trzy punkty :)

24:25 błyskawiczna odpowiedź Stelmetu: Borovnjak po podaniu Zamojskiego
24:23 Daniel Szymkiewicz poprawił poprzednią akcję. Ze środka! ROSA na prowadzeniu
* 5 minut do końca. Ponitka sam pod koszem, nie trafia.
21:23 walka do końca, to jest to! Szymkiewicz złapał piłkę sprzed linii po pudle Sokoła, a później sam trafił z dystansu!
18:23 rzuty wolne - Szymon Szewczyk 2/2
o czas prosi szkoleniowiec Stelmetu, Saso Filipovski. Do końca 6 minut 57 sekund
18:21 Michaaaał Sokooooołoooowski! :)
15:21 przepchnął Moldoveanu Szymkiewicza i trafił spod tablicy, ale jeszcze challenge... Punkty niezaliczone, zdobyte zostały po czasie!
15:21 Michał Sokołowski z dystansu. 7 minut 35 sekund do końca
12:21 Djurisić dobija niecelny rzut kolegi spod kosza. Stelmet po raz kolejny skacze najwyżej pod naszym koszem...
* kolejna strata Rosy w ataku, w sumie już 6
12:19 Koszarek ściął do środka, pod kosz
II KWARTA

Rosa na razie 2/7 za trzy, czyli 29%. W sumie z gry 33% po ich stronie. Stelmet nieco lepiej 40%, ale z dystansu tylko 1/5, czyli 20%.

2:2 rzuty wolne - Dejan Borovnjak 2/2
2:0 Thomas lekko w górę... dobija Adams nad koszem!
* zgubili piłkę radomianie, ale także i Stelmet się gubi, podanie Koszarka w aut
20:04 pierwsze piątki na parkiecie. Adams wywalczył piłkę ze środka!

Pierwsze piątki:
ROSA:
Thomas, Witka, Szymkiewicz, Sokołowski, Adams
Stelmet: Bost, Moldoveanu, Ponitka, Borovnjak, Koszarek

19:58 - dziś w hali wiele osobistości na czele z trenerem reprezentacji Polski, Mike'iem Taylorem, prezesem PLK Marcinem Widomskim, prezesem PZK Grzegorzem Bachańskim, czy wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim

19:48 - w ostatnim spotkaniu ROSA zagrała zdecydowanie poniżej oczekiwań, zdobywając zaledwie 53 punkty. O ile w obronie było całkiem nieźle, ofensywa wyglądała fatalnie. Czekamy szczególnie na odblokowanie Harrisa i Thomasa.

19:35 - Stelmet na boisku. Dołączają do nich owacyjnie witani radomianie z ROSY!

19:32 - w rywalizacji do czterech zwycięstw aktualni mistrzowie Polski prowadzą już 3:0. Jeśli i dziś pokuszą się o zwycięstwo, obronią tytuł.

19:21 - z hali MOSiR w Radomiu melduje się Karolina Kołtuniak. Zapraszam na Relację LIVE z IV meczu finałowego Tauron Basket Ligi pomiędzy ROSĄ Radom a Stelmetem Zielona Góra.

ROSA Radom: Torey Thomas, Robert Witka, Filip Zegzuła, C.J. Harris, Igor Zajcew, Daniel Szymkiewicz, Michał Sokołowski, Kim Adams, Łukasz Bonarek, Damian Jeszke, Seid Hajrić, Jakub Schenk