ROSA Radom - Polski Cukier Toruń 64:55 (zapis relacji)

ROSA Radom - Polski Cukier Toruń 64:55
(9:14, 15:19, 13:12, 27:10)

KONIEC MECZU
64:55 rzuty wolne - Damian Jeszke 2/2
* Polski Cukier bardzo agresywnie, straciła ROSA, ale nic z tego nie wynikło. Później faul na Jeszke i mamy wolne! 22 sekundy do końca, tu już nic się nie może stać!
62:55 rzuty wolne - Sean Denison 1/2
62:54 Michał Sokooołooowski! Osiem punktów przewagi, 38 sekund do końca!
* 1 minuta i 16 sekund, błąd kroków torunian! Cała hala już na stojąco
59:54 Sean Denison stanął teraz na środku i trafił
ostatni czas dla Polskiego Cukru
59:51 CJ HAAARRRIIISSS!!! Z narożnika! Do końca 1 minuta i 56 sekund!
* świetnie bronią radomianie! Jeszcze głośniej w hali! Gibson spod kosza i pudło, zbiera Jeszke
56:51 rzuty wolne - Danny Gibson nie trafia!
56:51 rzuty wolne - CJ Harris 2/2
tym razem time-out dla trenera Kamińskiego, do końca meczu 3 minuty i 18 sekund
54:51 Denison szczęśliwie łapie pod koszem i trafia na raty
54:49 CJ Harris wjechał pod kosz! Rośnie przewaga ROSY, kibice w hali bardzo, bardzo głośno
52:49 tłoczno pod koszem, Sokołowski ściągnął trzech rywali, a niepilnowany został Damian Jeszke! Trafił! Teraz doskonałą obrona ROSY i kolejna akcja
49:49 rzuty wolne - Michał Sokołowski 1/2
* 5 minut 19 sekund do końca, wolne Sokoła
48:49 rzuty wolne - Michał Michalak 2/3
48:47 Sokołowski przepychał się pod koszem, nagle po prostu wyskoczył i rzucił, a tego nie spodziewał się rywal
46:47 rzuty wolne - Krzysztof Sulima 2/2
od razu czas dla Jacka Winnickiego
46:45 kolejny przechwyt! Szymeeeek! Tak jest! ROSA na prowadzeniu!
* 7 minut 30 sekund do końca
44:45 Daniel Szymkiewicz! Kontra, przechwyt, szaleństwo w hali MOSiR!
42:45 Igor Zajcew! Dokładnie tak jak na rozgrzewce! Pod koszem obrócił się na rywalu i trafił!
40:45 Damian Jeszke z daleka! Teraz dobra obrona ROSY i mamy piłkę!

35:39 rzuty wolne - Markeith Cummings 1/2
35:38 Polski Cukier na bardzo wysokiej skuteczności z dystansu, jeszcze jedna trójka dzisiaj - konkretnie Kornijenko
35:35 rzuty wolne - Torey Thomas 2/2
* 5 minut do końca tej kwarty, przy piłce radomianie, atakujemy
33:35 rywale z szybką akcją są już pod naszym koszem, Markeith Cummings
33:33 TOREY THOMAAAAAS! Kontra, podanie Sokołowskiego, a w narożniku spokojnie, niepilnowany Torey
30:33 wolny trafiony! akcja 3+1 w wykonaniu Thomasa! Danny Gibson z 4-ema faulami siada na ławce, a ROSA odrabia straty
od razu o czas prosi zdenerwowany Jacek Winnicki. Za nami niespełna 2 minuty tej kwarty
29:33 Torey Thomas trafia z dystansu! Do tego jeszcze jest faulowany! Piękna akcja naszego Generała!
26:33 Witka w drugie tempo po podaniu Sokołowskiego. Zwiódł Kornijenkę i trafił!
*pierwsza próba Sokoła po przerwie. Nietrafiony rzut z dystansu. Pod naszą tablicą nie trafiają też goście. Podobnie pudło Zajcewa...
III KWARTA

Najskuteczniejsi po stronie ROSY są CJ Harris i Igor Zajcew (obaj po 5 punktów). Sokołowski i Bonarek (po 4 pkt), Witka, Thomas i Szymkiewicz (po 2 pkt).

ROSA minimalnie przegrywa, choć nie odbiega poziomem od przeciwnika. Gdyby nie bardzo długi przestój w ofensywie, mogłaby nawet prowadzić. Słaba skuteczność szczególnie w rzutach za trzy punkty - 3/13 czyli 23% przy 46% Twardych Pierników.

KONIEC II KWARTY
24:33 rzuty wolne - Robert Witka 2/2
*Śnieg przekracza linię boczną podczas kozłowania. Do końca kwarty 17 sekund. Gibson fauluje Witkę przy rzucie. Sekunda do końca i mamy rzuty wolne.
22:33 rzuty wolne - Torey Thomas 2/2
20:33 Tomasz Śnieg teraz z półdystansu, po naszej stronie próbował wcześniej Szymek z daleka, ale nic nie wpada
20:31 Krzysztof Sulima przez ręce Adamsa spod kosza
* do końca 1 minuta i 38 sekund
20:29 rzuty wolne - Daniel Szymkiewicz 1/2
19:29 Kornijenko za dwa z wyskoku, dorzuca jeszcze wolnego po faulu Witki.
19:26 rzuty wolne - Łukasz Bonarek 1/2
* Bonarek przeciwko Denisonowi. Rywal rzucił, spudłował, ale sędziowie gwiżdżą faul Łukasza już po rzucie... Denison nie trafia wolnych. Widocznie faulu nie było ;)
18:26 rzuty wolne - Danny Gibson 1/2
18:25 od razu odpowiadają Twarde Pierniki
18:23 jak na zawołanie - Sokół do Bonarka i trójka!
*co z tego, że radomianie świetnie bronią i jeszcze lepiej zbierają piłkę, skoro nic nie wpada
o czas prosi Wojciech Kamiński. Do końca kwarty 5 minut i 21 sekund
15:23 Michał Michalak z dystansu. Polski Cukier 5/10 za trzy
15:20 odpowiada Ukrainiec w ten sam sposób! Wreszcie!
12:20 Denison z dystansu mimo rąk Zajcewa w górze
12:17 Zajcew hakiem spod kosza po podaniu od Adamsa. Jeszcze faul, ale wolny niecelny
10:17 rzuty wolne - Michał Michalak 1/2
10:16 rzuty wolne - Daniel Szymkiewicz 1/2
9:16 rzuty wolne - Danny Gibson 1/2
* ROSA wciąż bez punktów! Bardzo zły moment, przestój, bo minęły już 2 minuty drugiej kwarty. W sumie 6 i pół minuty bez zdobyczy punktowej.
9:15 rzuty wolne - Markeith Cummings 1/2
II KWARTA

ROSA na razie 1/7 za trzy, Toruń za to 4/8. Od 4 i pół minuty radomianie bez punktów. Na trybunach zameldowali się przed momentem kibice gości. Walka na doping trwa. Hala jest tak głośna, jak nigdy dotąd!

KONIEC I KWARTY
*wykręca się za to piłka po rzucie ROSY. Słabszy moment naszych w ataku
9:14 Sean Denison teraz zza linii 6,75
* teraz nieskuteczne akcje z obu stron. Kontra ROSY - Thomas i Szymkiewicz. Podanie pierwszego do drugiego, pusty kosz... za plecy. Do końca 3 minuty. Pudłuje także Denison pilnowany przez Zajcewa
9:11 CJ Harris pod kosz i ładuje piłkę jedną ręką!
* Adams przechwycił piłkę w okolicach środka boiska!
7:11 CJ HARRIS! Nareszcie!
4:11 skutecznie za to Milosević wbiegł środkiem
* cztery razy próbował wpakować piłkę spod kosza Sokołowski. Nie wpada!
4:9 a teraz z dystansu Łukasz Wiśniewski. 3/3 Polski Cukier z daleka
4:6 Sokołowski w kontrze!
2:6 Gibson pokazuje klasę. Nie wróciła obrona ROSY, jego koledzy nie dobiegli do ataku, a tu już punkty
* teraz błąd kroków CJ'a i piłka dla gości. Ale Witka udanie pilnował Kornijenkę i kolejna skuteczna obrona radomian.
2:3 Danny Gibson z dystansu, sam podjął decyzję
2:0 rzuty wolne - Michał Sokołowski 2/2
*doskonała obrona ROSY! Milosević zatrzymany przez Adamsa i Thomasa. Błąd 24 sekund!

20:00 -  i zaczęli! Pierwsza akcja Polskiego Cukru.

Pierwsze piątki:
ROSA:
Thomas, Witka, CJ Harris, Sokołowski, Adams
Polski Cukier: Milosević, Wiśniewski, Kornijenko, Gibson, Michalak

19:55 - zakończyła się prezentacja obu ekip. Teraz trwa oficjalne zakończenie akcji, finał Dopalamy się sportem, której patronem jest ROSA.

19:50 - rozgrzewka trwa w najlepsze. Są już z nami oficjalne maskotki TBL - Tauronki. A tymczasem na pierwszym planie Tomasz Śnieg.

19:40 - jak widzimy na załączonym obrazku, ekipa ROSY zameldowana w hali i gotowa do walki!

19:35
- Dzień dobry Państwu! Z hali MOSiR w Radomiu wita Karolina Kołtuniak z CoZaDzień.pl
Zapraszam na relację tekstową z ostatniego meczu fazy zasadniczej Tauron Basket Ligi: ROSA Radom vs Polski Cukier Toruń.