Rosa przegrała z AZS w meczu na szczycie

W meczu 24 kolejki Tauron Basket Ligi, Rosa Radom przegrała z AZS Koszalin 81:85. To druga porażka podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego we własnej hali w obecnym sezonie.

Skrót i pomeczowa konferencja prasowa - TUTAJ

Pierwsze minuty gry nie układały się najlepiej dla zespołu z Radomia. Gospodarze byli nieskuteczni z gry (25%), szczególnie z dystansu (zero celnych rzutów na osiem prób), czego efektem było tylko dziesięć zdobytych punktów przez osiem minut gry. Co więcej w drużynie Rosy trafiał tylko jeden zawodnik - John Turek. Lepiej wyglądało to po stronie gości, którzy dość szybko odskoczyli na osiem oczek (10:18). W końcówce celną "trójkę" dołożył jeszcze Krzysztof Szubarga i koszalinianie wygrali pierwszą odsłonę jedenastoma oczkami.

Miejscowi zdecydowanie lepiej poczynali sobie w drugiej kwarcie. Zaczęli od celnego trafienia Danny'ego Gibsona z obwodu. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego poprawili skuteczność z gry, co od razu znalazło przełożenie na wynik (23:26). Radomianie złapali kontakt z przeciwnikiem i do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka. Ostatecznie do przerwy AZS nieznacznie prowadził (36:38).

Po wznowieniu gry rywalizacja się wyrównała. Raz na prowadzeniu byli jedni, raz drudzy, ale za każdym razem przewaga była minimalna. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć i po trzydziestu minutach gry tablica wyników wskazywała rezultat remisowy (57:57).

Decydującą część gry przyjezdni rozpoczęli od celnej "trójki" Devona Austina. Kilka chwil później po trafieniu Qyntela Woodsa z rzutu wolnego, a potem spod kosza, było 64:69. Koszalinianie utrzymali tę niewielką przewagę. Piątkowy (20 marca) nie należał może do najlepszych dla Woodsa, ale w decydujących fragmentach zdobywał on ważne punkty. Niespełna pół minuty przed końcem nadzieję Rosie dał jeszcze Gibosn, który trafił z dystansu. Tego dnia radomianie nie byli jednak w stanie wydrzeć zwycięstwa rywalom i przegrali 81:85.

Aktualna tabela Tauron Basket Ligi - TUTAJ.

Rosa Radom - AZS Koszalin 81:85 (10:21, 26:17, 21:19, 24:28)
Rosa: Taylor 19, Turek 16, Majewski 11, Gibson 8, Sokołowski 8, Witka 7, Adams 6, Szymkiewicz 4, Zalewski,
AZSWoods 16, Szubarga 15, Szewczyk 14, Vrbanc 13, Radenović 12, Austin 9, Mielczarek, Pacocha, Dąbrowski