Rosa przegrała we Włocławku z Anwilem

Grająca w osłabieniu Rosa Radom przegrała z wiceliderem Tauron Basket Ligi Anwilem Włocławek 76:87 na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej.

Radomianie jechali do Włocławka bez kontuzjowanego Elijaha Johnsona oraz chorego Damiana Jeszke. Wiadomo było, że podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego czeka niezwykle ciężka przeprawa. Anwil przegrał w tym sezonie zaledwie raz we własnej hali, a dodatkowo miał za sobą serię czterech triumfów z rzędu.

Już początek spotkania potwierdził powyższe przypuszczenia. Gospodarze szybko osiągnęli kilka oczek przewagi. Po akcji 2+1 Seida Hajricia było 14:8. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Anwilu 22:17. Po niespełna dwóch minutach drugiej części gry był już remis (24:24). Na niespełna 180 sekund przed końcem pierwszej połowy radomianie wyszli nawet na prowadzenie po celnej "trójce" Łukasza Majewskiego. Tej przewagi nie potrafili jednak utrzymać i po 20 minutach gry było 42:39.

Niestety w drugiej połowie było już gorzej. Słaba postawa Rosy w trzeciej kwarcie w dużej mierze przyczyniła się do porażki w całym spotkaniu. W ostatnich dziesięciu minutach podopieczni zawodnicy z Radomia próbowali "gonić" wynik, ale nie przyniosło to skutku.

Pierwszą rundę fazy zasadniczej Rosa Radom zakończyła z bilansem pięciu zwycięstw i sześciu porażek. Przed końcem roku podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego rozegrają jeszcze jedno spotkanie. W niedzielę 29 grudnia ich przeciwnikiem będzie Stabill Jezioro Tarnobrzeg.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 87:76 (22:17, 20:22, 23:15, 22:22)