Rosa przegrała w Turcji

Choć pierwszą kwartę minimalnie lepiej rozpoczęli gospodarze, później ROSA nie tylko dotrzymywała im kroku, ale tuż przed przerwą i zaraz po niej prowadziła grę. Radomianie pomimo zmęczenia spowodowanego napiętym terminarzem i niepełnego składu (Igor Zajcew wciąż jest wykluczony z gry - przyp.), przez trzy pełne kwarty byli równorzędnym i wymagającym przeciwnikiem dla aktualnego  lidera grupy U.

Trzecia kwarta była zdecydowanie najlepszą w wykonaniu radomian, którzy wygrali ją 20:29. Przed ostatnią odsłoną prowadzili 10-oma "oczkami", a nie do zatrzymania był Michał Sokołowski, zdobywca aż 19 punktów tylko w 3Q. W sumie młody skrzydłowy, wybrany najlepszym graczem TBL w grudniu, zanotował kolejny występ na bardzo wysokim poziomie. Nic nie wskazywało na to, co stało się później.

- Spodziewaliśmy się twardej gry, Rosa może być teraz najlepszą drużyną w Polsce. Gratuluję tej drużynie i trenerowi dobrej pracy. Kiedy prowadzili różnicą 10 punktów, nie denerwowałem się. Każdy z nas chciał "wrócić" do gry, każdemu bardzo zależało, stąd konsekwentną grą i defensywą wygraliśmy ostatnią partię - powiedział szkoleniowiec Royal Hali Gaziantep, Stefanos Dedas.

Rosa zaskoczona obroną na całym parkiecie ze strony gospodarzy, nie mogła poradzić sobie z ich presją. Turcy szybko zniwelowali straty. Kiedy po zespołowych akcjach Daniel Szymkiewicz zdobył kolejne punkty dla naszego zespołu, wydawało się, że Rosa odzyskała kontrolę. Wtedy jednak przypomniał o sobie Earl Calloway, bezsprzeczny lider wtorkowych rywali. Do końca meczu zespół Wojciecha Kamińskiego zdobył jeszcze tylko jedno "oczko" z rzutu wolnego.

Gdyby nie ostatnia, bardzo słaba ćwiartka, radomscy kibice cieszyliby się z pierwszego zwycięstwa w drugiej rundzie FIBA Cup. Tak się jednak nie stało - Royal Hali z nawiązką odrobili straty. Wygrali tę partię 24:5, a cały mecz 79:70.

Royal Hali Gaziantep - ROSA Radom 79:70 (20:19, 15:17, 20:29, 24:5)
Royal Hali: Rautins 19, Calloway 15, Williams 15, King 14 i 12 zb., Stone 6, Ogut 5, Ruzic 3, Balazic 2, Erol, Eryuz
ROSA: Sokołowski 22, Szymkiewicz 11, Hajrić 10, Witka 9, Thomas 8, Bonarek 4, Harris 4, Adams 2