ROSA gromi

ROSA gromi

Maraton ROSY trwa. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrali już dziewiąty mecz w tym sezonie. Tym razem radomianie mierzyli się we własnej hali z organizatorem tegorocznego Pucharu Polski MKS-em Dąbrową Górniczą. Na to spotkanie do składu ROSY wrócił kontuzjowany ostatni Michał Sokołowski.

W mecz lepiej weszli goście, którzy po pierwszych akcjach prowadzili 7:3. Jednak po chwili ROSA zdołała odrobić straty i po sześciu minutach gry CJ Harris celną "trójką" wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W kolejnych akcjach radomianie powiększyli swoją przewagę nawet do siedmiu punktów, ale w końcówce pierwszej kwarty goście odrobili kilka "oczek" i po pierwszy dziesięciu minutach ROSA prowadziła tylko 22:20.

ROSA - MKS

W drugiej odsłonie meczu zaczęła się zarysowywać większa przewaga podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Radomianie grali dobry basket i odskoczyli rywalom na osiem punktów. Goście starali się odrabiać straty i w pewnym momencie doszli ROSĘ na dwa punkty, ale w końcówce gospodarze ponownie podkręcili tempo. Na sześć sekund przed syreną na przerwę Thorey Thomas rzucił za trzy punkty i ustalił wynik pierwszej połowy na 47:39.

W pierwszych akcjach po przerwie radomianie powiększyli swoją przewagę do 13 punktów. Wtedy to po raz ostatni w tym spotkaniu zerwali się goście, którzy rzucili 9 "oczek" z rzędu. Ale to było wszystko na co tego dnia było ich stać. Do końca meczu przeważali już tylko gospodarze, którzy skrupulatnie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ROSY Radom 91:67.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w radomskim zespole był Igor Zajcew. Ukrainiec zdobył 18 punktów. O "oczko" mniej zapisał na swoim koncie CJ Harris, a Thorey Thomas mógł się pochwalić zdobyciem 16 punktów. Z dwucyfrowym wynikiem spotkanie zakończyli jeszcze Daniel Szymkiewicz i Michał Sokołowski.

Po tym meczu ROSA Radom legitymuje się czterema zwycięstwami i dwoma porażkami. Ten wynik pozwala radomianom zajmować drugie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi, ale nasz zespół ma rozegrane więcej spotkań niż większość pozostałych drużyn. Kolejne ligowe spotkanie radomianie rozegrają dopiero 22 listopada, kiedy to we własnej hali zmierzą się z AZS-em Koszalin. Jednak wcześniej ROSA zagra jeszcze dwa spotkanie w FIBA Europe Cup. Najbliższe już w środę 11 listopada. Tego dnia podopieczni Wojciecha Kamińskiego w MOSiR-ze podejmować będą zespół z Macedonii - KK Kumanovo.

ROSA Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 91:67 (22:20, 25:19, 22:13, 22:15)

ROSA Radom: Zajcew 18, Harris 17, Thomas 16, Sokołowski 12, Szymkiewicz 12, Witka 4, Hajrić 4, Bonarek 3, Jeszke 3, Schenk 2, Adams 0, Zegzuła 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Broadus 17, Williams 13, Zmarlak 8, Dower 8, Dziemba 6, Zieliński 6, Szymański 6, Pamuła 3, Wieczorek 0, Piechowicz 0