PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Rosa awansowała do kolejnej rundy IBC

Koszykarze Rosy Radom w meczu I rundy II etapu Intermarché Basket Cup pokonali 71:67 pierwszoligowy MOSiR PBS Bank KHS Krosno i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Radomianie potraktowali spotkanie pucharowe bardzo poważnie, pojechali do Krosna już we wtorek i zapowiadali, że nie zlekceważą rywali. Zwycięstwo Rosie nie przyszło jednak łatwo.

Zespół MOSiR-u podszedł do tego pojedynku bardzo zmobilizowany co było widać już po pierwszych minutach gry. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Radomianie rozpoczęli dobrze, bo od prowadzenia 8:2 po niespełna czterech minutach gry. Gospodarze jednak szybko zniwelowali stratę, a po celnym rzucie Dariusza Wyki wyszli nawet na prowadzenie (12:11). Ostatecznie, pierwsza kwarta zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Rosy (16:17). Druga ćwiartka nie odbiegała za bardzo przebiegiem od poprzedniej. Wynik również oscylował w granicach remisu. W końcówce podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego osiągnęli minimalną przewagę i na przerwę schodzili z trzema oczkami zaliczki (35:38).

O ile w pierwszych dwudziestu minutach niezbyt widoczna była różnica jednej klasy rozgrywkowej pomiędzy oboma zespołami, tak już trzecia kwarta należała zdecydowanie do Rosy. Goście od samego jej początku przejęli inicjatywę i ostatnią część gry rozpoczynali z dwunastoma punktami zaliczki (50:62). Miejscowi jednak nie zamierzali składać broni. Radomianie zatracili nieco skuteczność, co wykorzystali koszykarze MOSiRu. Nerwowo zrobiło się na 35 sekund przed końcem meczu, kiedy celnym rzutem za trzy punkty popisał się Marcin Salamonik. Trener Kamiński poprosił o czas, a w kolejnej akcji, piłkę do kosza skierował Kirk Archibeque i Rosa awansowała do kolejnej rundy Intermarche Basket Cup.

- Z wyniku jestem zadowolony, ale z przebiegu meczu już nie. Znowu roztrwoniliśmy dużą przewagę i doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. Nie można być w tej sytuacji zadowolonym, bo to znaczy, że coś jest nie tak. Wynik jest jednak najważniejszy, awansowaliśmy do najlepszej ósemki - mówi Wojciech Kamiński, trener Rosy Radom.

MOSiR PBS Bank KHS Krosno - Rosa Radom (16:17, 19:21, 15:24, 17:9)
MOSiR: Wyka 18, Salamonik 12, Fraś 11, Adamczewski 8, Musijowski 8, Malczyk 5, Pisarczyk 5, Bogdanowicz
Rosa: Lucious 14, Archibeque 14, Dłoniak 12, Witka 9, Majewski 8, Łączyński 4, Kardaś 3, Adams 3, Zalewski 2, Jeszke 2, Radke

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjIiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+