Porażka Rosy na początek Memoriału Wicherka

Rosa Radom przegrała 72:75 z beniaminkiem Tauron Basket Ligi, Twarde Pierniki Toruń w swoim pierwszym spotkaniu XXII Memoriału im. Profesora Alfonsa Wicherka. Dla koszykarzy z Radomia to pierwsza porażka w przedsezonowych sparingach.

Pojedynek Rosy był drugim pojedynkiem podczas memoriału. W pierwszym meczu rozegranym w hali przy ul. Narutowicza 9, Jezioro Tarnobrzeg przegrało 75:91 ze Startem Lublin. Po tym pojedynku odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Rosy Radom na sezon 2014/2015 Tauron Basket Ligi.

Rosa świetnie rozpoczęła sobotnie (20 września) spotkanie. Pierwszą kwartę radomski zespół wygrał piętnastoma punktami, a świetnie spisywali się przede wszystkim Michał Sokołowski i reprezentant Polski - Kamil Łączyński. W drugiej kwarcie podopieczni Wojciecha Kamińskiego zagrali gorzej, choć goście zdołali odrobić zaledwie cztery punkty.

Zobacz galerię zdjęć z prezentacji i meczu

Drugą połowę lepiej zaczął zespół z Torunia, jednak koszykarze Rosy, dowodzeni świetnie dysponowanym tego dnia Robertem Witką, nie pozwolili beniaminkowi Tauron Basket Ligi rozwinąć skrzydeł i spokojnie kontrolowali przebieg meczu. W tej części gry padł remis (18:18).

Ostatnią kwartę radomianie rozpoczęli m.in. z młodymi Danielem Szymkiewiczem i Damianem Jeszke w składzie. Wykorzystał to zespół gości i zniwelował przewagę. Przyjezdni doprowadzili do remisu (62:62), a Wojciech Kamiński przeprowadził zmiany powrotne. Koszykarze z Torunia lepiej rozegrali jednak końcówkę meczu i odnieśli nieznaczne zwycięstwo.

- Myślę, że spotkanie miało dwa oblicza. W końcówce popełniliśmy kilka błędów. Dobrze się stało, że taki mecz przytrafił się nam przed ligą. Z każdego sparingu trzeba wyciągać jakieś wnioski. Myślę że z tego też wyciągniemy i wyeliminujemy nasze błędy przed rozpoczęciem ligi - powiedział Wojciech Kamiński, trener Rosy Radom.

W jutrzejszym finale Memoriału Wicherka Twarde Pierniki Toruń zagrają z Wikana Start Lublin (godz. 19:00), natomiast o godz. 16:00 Rosa Radom w meczu o III miejsce zagra z przegranym z pierwszego półfinału - Jeziorem Tarnobrzeg.

Rosa Radom – Twarde Pierniki Toruń 72:75 (26:11, 14:18, 18:18, 14:28)

Rosa: Witka 17, Sokołowski 12, Majewski 11, Turek 10, Łączyński 7, Szymkiewicz 5, Jeszke 5, Mirković 2, Zalewski 2, Adams 1
Twarde Pierniki: Corbett 18, Jarmakowicz 12, Diggs 9, Jankowski 8, Comagic 7, Denison 6, Sulima 5, Perka 4, Zyskowski 3, Nowakowski 3, Lisewski