Popis Rosy! Radomianie rozgromili Wilki Morskie

To był prawdziwy popis gry radomskich koszykarzy! Rosa zdeklasowała we własnej hali King Wilki Morskie Szczecin wygrywając aż 122:78.

Skrót meczu i konferencja prasowa - wkrótce
Zapis relacji live - TUTAJ

122 zdobyte punkty, przy tym tylko 78 stracone. Blisko 83-procentowa skuteczność rzutów za dwa punkty, podobna z linii rzutów wolnych, do tego osiemnaście trafionych "trójek" i Mike Taylor bliski pobicia rekordu punktowego w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Te liczby mówią same za siebie! W piątkowy (3 kwietnia) wieczór Wilki Morskie nie miały jakichkolwiek argumentów żeby choćby podjąć walkę z Rosą.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Już od pierwszych minut było jasne, że tylko jakiś ogromny kataklizm może odebrać gospodarzom triumf w tym spotkaniu. Przyjezdni po trafieniu z dystansu Witalija Kowalenko wyszli po raz pierwszy i ostatni w tym meczu na prowadzenie (2:3) i cieszyli się z niego całe 21 sekund. W dalszej fazie tego spotkania dzielili i rządzili już tylko podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego. Miejscowi nie zlekceważyli przeciwnika i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 34:20. W drugiej odsłonie Rosa powiększała przewagę i po dwudziestu minutach prowadziła 67:39. Znakomicie spisywał się Mike Taylor, który miał w tamtej chwili na koncie 22 punkty. Zespół z Radomia zanotował po dwóch kwartach znakomite statystyki rzutów za dwa punkty. Na dziewiętnaście prób aż osiemnaście znalazło drogę do kosza!

Po przerwie trwał spektakl radomian. Kolejnymi celnymi rzutami popisywali się Łukasz Majewski, Robert Witka czy Taylor. Po trzech ćwiartkach, kiedy Rosa prowadziła 93:59, Amerykanin miał na swoim koncie 34 punkty i można było zastanawiać się czy pobije on rekord punktowy tego sezonu Tauron Basket Ligi, który wynosi 40 punktów i należy do Mylesa McKay'a z MKS Dąbrowy Górniczej. Ostatecznie ta sztuka się nie udała, a do wyrównania tamtego wyniku zabrakło Taylorowi zaledwie jednego oczka, bo playmaker radomian zakończył mecz z dorobkiem 39 punktów. Z biegiem czasu jedyną niewiadomą był tylko rozmiar zwycięstwa Rosy. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 122 zdobytych punktach, co jest rekordowym wynikiem w historii wystepów radomskiego zespołu na parkietach Tauron Basket Ligi.

W następnej kolejce Rosa zmierzy się na wyjeździe z Treflem Sopot. Początek tego meczu w piątek (10 kwietnia) o godz. 20:00.

Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 122:78 (34:20, 33:19, 26:20, 29:19)
Rosa: Taylor 39, Majewski 21, Witka 13, Jeszke 11, Szymkiewicz 8, Gibson 6, Turek 6, Sokołowski 5, Zalewski 5, Adams 4, Mirković 4, Michalski
Wilki: Kikowski 27, Flieger 13, Bojko 9, Kowalenko 8, Nikolić 6, Marinković 6, Pytyś 6, Koziorowicz 2, Green 1, Wright