Polfarmex Kutno - ROSA Radom 68:73 (zapis relacji)

Polfarmex Kutno - ROSA Radom 68:73
(14:17, 15:12, 13:25, 25:19)

Widowisko godne walki o półfinał! Świetne akcje radomskich koszykarzy w końcówce, ale i dobre odpowiedzi gospodarzy. ROSA W PÓŁFINALE PLAY-OFF 2016!

KONIEC MECZU

68:73 rzuty wolne - Torey Thomas 1/2
68:72 trafia Parker z narożnika, przez ręce, 8 sekund do końca
jeszcze jeden czas dla Kutna.
65:72 rzuty wolne - Michał Sokołowski 2/2
*świetna obrona ROSY! Polfarmex próbował w ataku, ale akcja bez punktów. Do końca 11 sekund i piłka dla Rosy. Sokół rzuca wolne.
65:70 rzuty wolne - Michał Sokołowski 1/2
65:69 ... Adams miał łapać siatkę przy pudle Frasera, wideoweryfikacja. Tak, mimo niecelnego rzutu punkty zaliczone.
63:69 rzuty wolne - Torey Thomas 1/2
63:68 Polfarmex pod koszem. Jest jeszcze nadzieja dla Kutna...
Krysiewicz prosi o przerwę. ROSA 56 sekund od awansu do półfinału!!!
61:68 Michał Sokołowski! Michał Sokołowski! Michał Sokołowski faulowany przy rzucie za trzy punkty, piłka jakimś cudem wpada do kosza! Wolny też trafiony, siedem punktów przewagi ROSY!
*czapa na Fraserze! Sokóóóóół! Niesamowite rzeczy się dzieją!
61:64 TOOOREY THOMAAAAS! 0/8 do tej pory, trafia w takim momencie!
time-out Wojciech Kamiński. Do końca 2 minuty i 23 sekundy
61:61 co się dzieje! Jacek Jarecki! Z daleka przez ręce, słaba pozycja... Piłka odbija się od tablicy, od obręczy i... wpada! Remis w Kutnie, Kamiński prosi o czas.
58:61 doskonała akcja wbiegającego Jareckiego, jeszcze lepsze podanie od kolegi pod kosz, punkty!
56:61 akcja 2+1 Igora Zajcewa!
56:58 Jacek Jarecki z narożnika! Z wysokiej, 16-punktowej przewagi radomian zostały już tylko dwa "oczka"! 3 minuty 17 sekund do końca
* Do końca 4 minuty i 6 sekund. ROSA przy piłce, broni ostro Polfarmex. Radomianie na swoim koncie mają już 5 fauli, Polfarmex teraz dołożył dwa przewinienia i ma ich 3.
53:58 rzuty wolne - Grzegorz Grochowski 1/2
* kontrowersyjna sytuacja. Witka bliski skutecznej obrony, upada na parkiet do tyłu, pchnięty przez Grochowskiego. Sędziowie gwiżdżą jednak faul w obronie
52:58 Josh Parker przedłuża jeszcze szanse gospodarzy. Do końca 5 minut i 7 sekund
49:58 Robert Witka lay-up po podaniu od Harrisa
49:56 Mateusz Bartosz! Tylko on trzyma teraz trójki Polfarmexu
46:56 rzuty wolne - Grzegorz Grochowski 1/2
45:56 Sokołowski pod kosz, mija rywali jak pachołki!
45:54 Jarecki zbiega pod kosz z narożnika. 8 minut 44 sekundy do końca
IV KWARTA

KONIEC III KWARTY
o przerwę prosi Wojciech Kamiński

43:54 Mateusz Bartosz jeszcze raz zza linii. Wyrównany teraz fragment, obie ekipy trafiają z daleka. Świetny ćwierćfinał w Kutnie!
40:54 Fraser wsadem! Dobra asysta jego kolegi, dobra akcja gospodarzy
38:54 Sokół nie trafia z daleka, ale Zajcew zbiera, nikt nie skakał i Ukrainiec bez problemu trafia z drugiej próby
38:52 CJ HAAAARRRRIISSS!!! Świetnie, zespołowo ROSA, szukanie lepiej ustawionego partnera na parkiecie i punkty wpadają
38:49 odpowiedź z dystansu Wołoszyn
35:49 koniec akcji Polfarmexu, przechwytuje CJ Harris i w kontrze, z rywalem u boku, trafia z dwutaktu
*teraz trzy czapy z rzędu! Doskonała obrona ROSY!
35:47 Wołoszyn założył czapę Sokołowi, ale pomógł mu i zebrał Harris. Punkty spod kosza dla radomskich koszykarzy
* tylko w tej kwarcie ROSA już cztery trójki. Dwa razy Witka, Sokołowski i Harris
35:45 Adams podaje już pod koszem do lepiej ustawionego obok Sokołowskiego. Rośnie przewaga radomian, świetnie Adams
35:43 Michał Sokołowski! Zasłona od Adamsa, gęsto było na obwodzie, ale trafia Sokół!
35:40 rzuty wolne - Jarosław Zyskowski 2/2
33:40 kapitan ROSY, Robert Witka znów z daleka! Rozmontowala defensywa kutnian, miło patrzy się na grę ROSY
33:37 Josh Parker wszedł pod kosz z braku innego wyjścia, nie powstrzymał go teraz Adams
31:37 rzuty wolne - Michael Fraser 1/2
Jarosław Krysiewicz od razu prosi o przerwę. Po zmianie stron seria 0:8 dla ROSY
30:37 podanie, jedno, drugie, zwód Thomasa z narożnika, zbiegł pod kosz i trafił w nietypowy sposób
30:35 druga trójka ROSY z rzędu! Przez ręce trafia CJ Harris
30:32 Robert Witka z dystansu! W końcu trafia Robert, bohater pierwszego spotkania w Radomiu.
III KWARTA

Zyskowski w pierwszej połowie grał tylko półtorej minuty, bowiem doznał rozcięcia wargi. Sztab medyczny nie zdecydował się na zszywanie jej w hali, więc zawodnik musiał jechać do szpitala. Teraz jednak już wrócił i jest na parkiecie.

Skuteczność z gry po pierwszej połowie: Polfarmex 43%, ROSA 39%. Najskuteczniejszy u radomian Thomas (6 pkt), Fraser (8pkt).

Wynik ostatecznie 30:29 dla gospodarzy. W jednej z akcji, gdy w pierwszej kwarcie trafił z dystansu Zyskowski, sędziowie nie dopatrzyli się jednak nadepnięcia linii obwodowej.

KONIEC II KWARTY

*co się dzieje na parkiecie! ROSA nie trafia, Polfarmex też nie, kolejna kontra Thomasa - pudło! Zbiera ROSA, z daleka Sokołlowski i też bez trafienia!
29:29 Bartosz teraz w drugie tempo, spod kosza
27:29 Mateusz Bartosz odpowiada w ten sam sposób! Do końca 1 minuta i 3 sekundy
24:29 doskonale Sokół znalazł Harrisa w narożniku. Amerykanin na czystej pozycji, trafia
24:26 Krys Faber teraz mądrze minął Witkę
o czas poprosił Wojciech Kamiński
22:26 Thomas szarżował pod kosz, odbił się od wyższego rywala jak od ściany, ale trafił
* połowa kwarty za nami
22:24 Zajcew wykorzystał wzrost. Ponad dwoma rywalami, trudna pozycja Ukraińca, ale nie bez powodu Igor otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika w kwietniu :)
22:22 Michael Fraser przepychał się z Adamsem pod koszem. Przegrał ten pojedynek Kim
20:22 Parker!
18:22 Damian Jeszke zupełnie niepilnowany w prawym narożniku, nie miał prawa nie trafić
18:19 Grochowski świetne podanie przez całe boisko
16:19 Jarecki znowu z półdystansu
14:19 rzuty wolne - Igor Zajcew 2/2
II KWARTA

KONIEC I KWARTY
14:17 rzuty wolne - Torey Thomas 2/2
14:15 Szymkiewicz trafia mimo faulu. Ma jeszcze wolnego, ale nie trafia...
14:13 Thomas od razu odpowiada z dystansu!
14:10 Jarecki z daleka tym razem.
12:10 Bartłomiej Wołoszyn teraz minął zawodników obrony ROSY
8:10 Sokołowski wbiega pod kosz, kolejne łatwe punkty zdobyte wsadem
*Thomas teraz ofiarnie w obronie. Po raz kolejny doskonała, twarda defensywa Rosy do samego końca.
8:8 rzuty wolne - Michael Fraser 2/2
6:8 świetna akcja Rosy po obronie! Thomas doskonale do Sokoła, ten w pełnym biegu, łapie i ładuje piłkę do kosza!
* za nami 4 minuty i 20 sekund pierwszej kwarty. Kutno już cztery faule, ROSA dwa
6:6 a teraz Wołoszyn nadepnął linię 6,75 i trafił za dwa
*próbowali radomscy koszykarze podawać z pierwszej piłki. Adams - Thomas - Adams - Sokołowski... nie łapie Michał, piłka w aucie
4:6 Torey Thomas jeszcze raz pod kosz!
4:4 CJ Harris w taki sam sposób. Na razie punkty tylko spod kosza, nikt nie trafia z daleka.
4:2 Michael Fraser również lay-up'em zdobywa punkty
2:2 doskonała asysta CJ'a Harrisa, a Adams wsadem kończy akcję radomian
2:0 Parker wbiega pod kosz Rosy, nie boi się obrony i zdobywa pierwsze punkty

20:04 małe opóźnienie nie wpływa na atmosferę w hali w Kutnie

ROSA:
1.Torey Thomas, 8.Robert Witka, 10. Filip Zegzuła, 11. C.J. Harris, 14. Igor Zajcew, 22. Daniel Szymkiewicz, 24. Michał Sokołowski, 32. Kim  Adams, 34. Łukasz Bonarek, 35. Damian Jeszke, 50. Seid Hajrić, 55. Jakub Schenk

Polfarmex Kutno: 4. Krys Faber, 6. Jacek Jarecki, 7. Grzegorz Grochowski, 8. Marcin Malczyk, 11. Bartłomiej Wołoszyn, 12. Szymon Pawlak, 13. Michał Gabiński, 15. Mateusz Bartosz, 21. Michael Fraser, 23. Josh Parker, 24. Jarosław Zyskowski

19:55 - jeśli ROSA dziś wygra, awansuje do półfinału play-off, w którym zmierzy się z Anwilem lub King Wilkami Morskimi Szczecin. W rywalizacji tych ekip na razie 2:1 dla Anwilu, czwarty mecz w Szczecinie.

19:50 Dobry wieczór! Wita się z Państwem Karolina Kołtuniak. Zaczynamy relację z trzeciego meczu ćwierćfinałowego fazy play-off. ROSA Radom mierzy się dzisiaj w Kutnie z Polfarmexem.