Pierwsza porażka Rosy u siebie. Energa zdobyła "twierdzę Radom"

Pierwsza porażka Rosy u siebie. Energa zdobyła
Rosa Radom doznała pierwszej porażki u siebie w sezonie 2014/2015. Znakomitą passę ekipy prowadzonej przez trenera Wojciecha Kamińskiego przerwali koszykarze Energii Czarnych Słupsk, którzy wygrali w hali MOSiR 87:78.

Skrót meczu i konferencja prasowa - TUTAJ

Przed niedzielnym (4 stycznia) spotkaniem radomianie wygrali we własnej hali siedmiokrotnie (z Polfarmexem Kutno, Anwilem Włocławek, Polpharmą Starogard Gdański, Wikaną Startem Lublin, Śląskiem Wrocław, Asseco Gdynia oraz Treflem Sopot). Porażka z Energą była dla Rosy pierwszą u siebie w bieżących rozgrywkach.

Od "trójki" Danny'ego Gibsona rozpoczął się niedzielny pojedynek. Niestety, kilka początkowych minut nie było dobre w wykonaniu radomian. Goście zdobyli osiem oczek z rzędu i po niespełna czterech minutach prowadzili pięcioma punktami (3:8). Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego po trafieniach Gibsona i Johna Turka doprowadzili jednak do remisu (8:8). W kolejnych fragmentach pierwszej kwarty Energa Czarni utrzymywali nieznaczną przewagę, ale w końcówce Rosa doprowadziła do remisu i po dziesięciu minutach gry było 20:20.

Po trzech minutach drugiej kwarty było już 22:29. Rosa próbowała mozolnie odrabiać straty. Ekipa ze Słupska grała jednak bardzo solidnie, agresywnie w obronie i skutecznie w ofensywie co przełożyło się na wynik po pierwszej połowie - 37:44.

Po przerwie ekipa z Radomia wciąż nie mogła odnaleźć skuteczności i właściwego rytmu gry, a rywale odskoczyli na jedenaście oczek (42:53). W dalszym ciągu wydarzenia boiskowe kontrolowała Energa, ale prawie równo z syreną z dystansu trafił Michał Sokołowski (55:62) dając swojemu zespołowi sygnał do odrabiania strat w ostatniej części gry.

Nadzieję w serca kibiców wlał Uros Mirković, który rozpoczął czwartą kwartę celną "trójką" (58:62). Goście szybko jednak odpowiedzieli dwoma trafieniami z dystansu Jarosława Mokrosa i Michała Nowakowskiego (58:68). Niestety wciąż nie brakowało nerwowości, niedokładności i strat po stronie Rosy. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego nie potrafili również w obronie zatrzymać słupszczan, dlatego też utrzymywała się kilkupunktowa przewaga gości. Dwie i pół minuty przed końcem przewaga Energii Czarnych zmalała do pięciu oczek (71:76). Piłka była w posiadaniu Rosy, ale gracze z Radomia zanotowali stratę. W odpowiedzi Kyle Shiloh wykorzystał dwa rzuty wolne (71:78).

W trudnych momentach w tym meczu nadzieję gospodarzom dawał Łukasz Majewski. Nie inaczej było niespełna półtorej minuty przed zakończeniem tego starcia, kiedy to kapitan trafił z dystansu (74:78). Błyskawicznie odpowiedział jednak Bojan Trajkovski. Kilkadziesiąt sekund później miejscowi mogli ponownie złapać dystans, ale po raz kolejny tego wieczoru zmarnowali doskonałą sytuację w kontrataku. Ostatecznie Rosa przegrała z Energą 78:87.

W następnej kolejce Rosa zmierzy się na wyjeździe z Jeziorem Tarnobrzeg. Pojedynek rozpocznie się w sobotę (10 stycznia) o godz. 18:00.

Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 78:87 (20:20, 17:24, 18:18, 23:25)