Pewna wyjazdowa wygrana Rosy z Polpharmą

Koszykarze Rosy Radom odnieśli zdecydowanie i zasłużone wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego pokonali Polpharmę Starogard Gdański 91:72.

Ekipa z Radomia była zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Wskazywała na to pozycja w tabeli obu zespołów. Rosa była piąta, a Polpharma przedostatnia. W pierwszej rundzie w bezpośrednim pojedynku również lepsi okazali się podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego, którzy wypunktowali rywali aż 102:60. Tym razem zwycięstwo nie było aż tak okazałe, ale również zdecydowane.

Tylko w pierwszej kwarcie "kociewskie diabły" stawiały opór Rosie. Tę część gry radomianie przegrali 24:21. Potem było już jednak tylko lepiej. W drugiej ćwiartce radomianie nie pozostawili rywalom złudzeń i wygrali ją aż 28:7 deklasując rywali!

Trzecia ćwiartka była wyrównana i zakończyła się zaledwie czteropunktowym zwycięstwem gości. Wynik meczu jednak dalej był pod kontrolą przyjezdnych. Po trzydziestu minutach gry było 50:72. Po trafieniach Anthony'ego Milesa oraz Tony'ego Meiera na cztery minuty przed końcem meczu przewaga radomian stopniała do dziesięciu oczek (68:78). W końcówce jednak Rosa ponownie odjechała z wynikiem i ostatecznie zakończyła mecz z przewagą dziewiętnastu punktów.

W następnej kolejce podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zmierzą się we własnej hali z PGE Turowem Zgorzelec. Początek meczu w niedzielę (15 lutego) o godz. 20:00.

Aktualna tabela Tauron Basket Ligi - TUTAJ.

Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 72:91 (24:21, 7:28, 19:23, 22:19)
Polpharma: Miles 16, Meier 16, Bochno 10, Sapp 10, Robak 7, Kukiełka 6, Jarmakowicz 5, Długosz 2, Strzelecki
Rosa: Mirković 16, Majewski 13, Gibson 13, Witka 11, Jeszke 9, Taylor 8, Adams 8, Zalewski 7, Sokołowski 4, Szymkiewicz 2, Bonarek