Relację LIVE z tego spotkania będzie można śledzić – TUTAJ.
Liga Mistrzów po raz trzeci
Dla ROSY Radom mecz z Oldenburgiem będzie trzecim pojedynkiem w Lidze Mistrzów. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego na początek rozgrywek pokonali we własnej hali PAOK Saloniki. Zwycięzcę tego spotkania wyłoniła dopiero trzecia dogrywka. Tydzień później radomianie ulegli na wyjeździe łotewskiemu zespołowi BK Ventspilis. Po tych spotkaniach ROSA zajmuje szóste miejsce w tabeli grupy C koszykarskiej Ligi Mistrzów.
Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.
W środę radomianie zagrają trzeci pojedynek w tych elitarnych rozgrywkach, a ich rywalem będzie niemiecki zespół EWE Basktes Oldenburg. Po dwóch kolejkach Niemcy plasują się tuż przed ROSĄ. Oldenburg wygrał na Łotwie i przegrał u siebie z francuskim Lyonem.
Groźny rywal
EWE Basktes Oldenburg to bardzo groźny rywal. Niemiecki zespół w zeszłym sezonie zajął drugie miejsce w tabeli po zakończeniu fazy zasadniczej. Jednak w play-offach nie poszło im już tak dobrze i odpadli w pierwszej rundzie po porażce z przyszłym wicemistrzem kraju. W bieżącym sezonie Niemcy grają w kratkę. W ośmiu kolejkach wygrali cztery pojedynki i cztery przegrali. Mimo wszystko to bardzo ciężki rywal, który dysponuje zdecydowanie większy budżetem i potencjałem od radomskiej ekipy.
Powrót Bell, uraz Jeszke
W meczu z Oldenburgiem do składu ROSY powróci Gary Bell. Amerykanina zabrakło w ostatnim ligowym pojedynku radomian, gdyż leczył drobny uraz. Teraz z jego zdrowie jest już lepiej i Bell będzie gotowy do gry. Niestety w tym spotkaniu na boisku nie zobaczymy Damiana Jeszke, który doznał lekkiej kontuzji w ostatnim pojedynku rezerw naszego zespołu i w środę na boisku go nie zobaczymy.
Niemiecki faworyt
Zespół EWE Basktes Oldenburg jest zdecydowanym faworytem środowego starcia, ale w tym roku ROSA już nie raz pokazała, że potrafi grać pod presją i wygrywać pojedynki, w których nie jest faworytem. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie i tym razem. Początek spotkania o godz. 18.30. Relację LIVE z tego pojedynku będą mogli Państwo śledzić TUTAJ.
Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.