Filip Zegzuła poprowadził UTH ROSĘ do zwycięstwa!

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

UTH ROSA Radom z bezcenny zwycięstwem w I lidze. Zespół Karola Gutkowskiego w ostatnią środę (8 marca) mierzył się z Enea Astorią Bydgoszcz - zespołem, który w tym sezonie walczy o utrzymanie na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki.

Spotkanie w Bydgoszczy lepiej rozpoczęło się dla gości z Radomia. Podopieczni Karola Gutkowskiego nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku spotkania. Po sześciu minutach gry, przewaga radomian wzrosła aż do dziesięciu punktów! Po celnych rzutach Sadło, Jeszke oraz Zegzuły, UTH ROSA objęła prowadzenie (17:7). Gospodarze zdołali jednak odrobić stratę w kolejnych wymianach spotkania i premierowa odsłona starcia zakończyła się zwycięstwem UTH (20:16).

Druga odsłona pojedynku rozpoczęła się od ponownej budowy przewagi przez koszykarzy Karola Gutkowskiego. Po celnych rzutach Sadło oraz Szymańskiego, radomianie wyszli na  prowadzenie (33:20). na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy, ciężar gry na swoje barki po stronie gospodarzy wziął Motel, który popisał się trzema skutecznymi trójkami z rzędu, ustalając wynik do przerwy (35:38) dla UTH ROSY Radom.

W trzeciej kwarcie spotkania UTH ROSA Radom ponownie odskoczyła swojemu rywalowi na kilka punktów przewagi (44:50). Na 37 sekund przed końcem kolejnej odsłony spotkania, Enea Astoria Bydgoszcz po punktach z rzutów osobistych Gospodarka, objęła prowadzenie (55:54).

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do koszykarzy Karola Gutkowskiego. W decydującej kwarcie środowego spotkania I ligi do głosu doszli liderzy radomskiego zespołu. Punkty Jeszke, Staniosa oraz absolutnego lidera drużyny Zegzuły pozwoliły sięgnąć po bezcenne zwycięstwo w Bydgoszczy. UTH ROSA Radom wygrała czwartą (20:28), a całe spotkanie 75:82!

Enea Astoria Bydgoszcz - UTH ROSA Radom 75:82 (16:20, 19:18, 20:16, 20:28)