Decydujący bój Rosy z Anwilem o półfinał

Decydujący bój Rosy z Anwilem o półfinał
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W niedzielę (11 maja) koszykarze Rosy Radom powalczą o historyczny awans do półfinału Tauron Basket Ligi! Piąty, decydujący mecz serii z Anwilem odbędzie się we Włocławku.

Po dotychczas rozegranych czterech pojedynkach jest remis 2:2. Dwa pierwsze mecze w Hali Mistrzów wygrał Anwil, a kiedy rywalizacja przeniosła się do Radomia, to Rosa triumfowała dwukrotnie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będzie więc piąte, decydujące starcie.

Rywalizacja we Włocławku i w Radomiu miała zgoła odmienny przebieg. Spotkania rozgrywane na terenie Anwilu były wyrównane i kończyły się minimalnymi zwycięstwami gospodarzy (w drugim meczu, po dwóch dogrywkach). W meczach w hali MOSiR w Radomiu natomiast "Rottweilery" nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały oba pojedynki wysoko.

Sytuacja kadrowa obu zespołów nie jest najlepsza. W drużynie z Radomia na pewno nie wystąpią Hubert Radke i Damian Jeszke, ale niewykluczone, że rozgrywający Kamil Łączyński będzie już do dyspozycji trenera Wojciecha Kamińskiego. Anwil z kolei gra praktycznie siedmioosobowym składem. Emocji jednak w niedzielny wieczór nie powinno zabraknąć, wszak drużyny będą grać o awans do półfinału Tauron Basket Ligi!

Początek meczu Anwil Włocławek - Rosa Radom w niedzielę (11 maja) o godz. 20:00 w Hali Mistrzów we Włocławku.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy