Bez niespodzianki w Zgorzelcu. Rosa przegrała z Turowem

Koszykarze Rosy Radom przegrali na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec 79:92 w meczu ósmej kolejki II etapu Tauron Basket Ligi.

Radomianie zagrali ponownie bez kontuzjowanych Kirka Archibeque'a i Huberta Radke, którzy mają wrócić na parkiet dopiero na fazę play-off. Trener Wojciech Kamiński zapowiadał, że trzy pozostałe do zakończenia ligi szóstek spotkania będą traktowane jako przygotowanie do gry w decydującej fazie sezonu.

W sobotnim pojedynku gospodarze zdobyli pierwsze punkty po minucie i czterdziestu sekundach gry i prowadzenia nie oddali już do samego końca. Po trafieniu Jakuba Zalewskiego było 14:10 dla miejscowych, a w kolejnych minutach zwiększyli oni jeszcze prowadzenie i zakończyli pierwszą kwartę prowadzeniem 32:19. Druga część gry była już bardziej wyrównana i do przerwy radomianie przegrywali już tylko dziesięcioma punktami (47:37).

Niestety, druga połowa nie zaczęła się dobrze dla ekipy z Radomia. Gospodarze szybko odjechali z wynikiem. W trzeciej ćwiartce Rosa straciła aż trzydzieści punktów zdobywając przy tym zaledwie czternaście i po trzydziestu minutach było 77:51. To nie było jednak ostatnie słowo podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Radomianie podjęli walkę i w ostatniej kwarcie rozpoczęli pogoń za rywalem. Po trafieniu Roberta Witki z dystansu strata zmniejszyła się do dwunastu oczek (83:71). Potem jednak sześć punktów z rzędu zdobył Uros Nikolić i mecz był już rozstrzygnięty.

Kolejne spotkanie Rosa rozegra w najbliższą środę (23 kwietnia), a do Radomia przyjedzie Trefl Sopot. Początek o godz. 18:00.

PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 92:79 (32:19, 15:18, 30:14, 15:28)
Turów: Prince 19, Kulig 17, Chyliński 12, Wiśniewski 10, Nikolić 10, Dylewicz 7, Taylor 6, Zigeranović 4, Karolak 3, Stelmach 2, Krestinin 2
Rosa: Lucious 20, Dłoniak 14, Adams 12., Majewski 10, Witka 8, Sobuta 4, Jeszke 4, Kardaś 3, Zalewski 2, Łączyński 2