Za dużo słomy na załadunku. Kara dla przewoźnika

Za dużo słomy na załadunku. Kara dla przewoźnika
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zespół pojazdów przewożący 72 bele słomy przyciągnął uwagę inspektorów, którzy w poniedziałek (18 marca) kontrolowali ciężarówki na odcinku drogi krajowej numer 79 w miejscowości Sycyna koło Zwolenia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Załoga patrolu ITD postanowiła sprawdzić wymiary ciężarówki z przyczepą. Okazało się, że była za wysoka o prawie pół metra. W takiej sytuacji kierowca powinien mieć zezwolenie kategorii VII na przejazd pojazdu nienormatywnego.

Szofer nie posiadał wymaganego dokumentu podczas kontroli. W związku z tym wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 tys. zł.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kierowca mógł kontynuować przewóz dopiero po zdjęciu nadmiaru ładunku na inny pojazd.

CZD/rc Fot. www.gitd.gov.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Anonim 2019-03-19 13:50
    No cóż nawet jak wysokość przekroczył . A naczepy z ładunkiem 40 T , plandeka nikt nie widzi. A tu słoma . I od razu hallo!
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Driver 2019-03-18 17:13
    sam jezdzilem u dziadtransa i dzieki krokodylom sie ogarnal hehe
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-03-19 08:01
      @driver ciekawe ile paliwa nakradłeś u tego dziadtransa?
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Driver 2019-03-19 10:04
      Nie mierz wszystkich swoją miarą. Nie znasz mnie, więc nie pisz głupot. :)
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-03-19 13:47
      Nie trawie takich typkow, co to narzekaja na pracodawce. Otworz firme kup mowe scanie i daj po 20 tys driverowi. 2 lata ci daje i bankrut.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~snopek 2019-03-19 12:58
    był za wysoki bo mu słoma z butów wystawała
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~9 2019-03-18 20:25
    Dobra robota inspektorów. Każdy taki kwiatek to bezpieczniejsze drogi. Dzięki za ochronę i bezpieczeństwo
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-03-18 23:26
      Potłuczona butelka na chodniku to tez zagrożenie. Dajcie mandaty za wszystko.
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Gelo 2019-03-19 10:06
      Nie, pozwalajmy na wszystko - wtedy będzie dobrze? Eliminować z ruchu złomy i takie gnioty niszczące drogi!!! Jeden z drugim chce na siłę zarobić jak najwięcej i wożą betonu czy piachu tyle, że mało silnik spod maski nie wyskoczy...
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 2019-03-19 07:59
    Słoma wyszła czerwonemuPOspólstwu.Bo wracają do siebie.Do Z.S.R.R.
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Olek 2019-03-19 07:29
    Sam jestem kierowcą zawodowym i zdarzyło się dostać słony mandat od ITD. Ale jestem jak najbardziej za nimi. Niektóre przepisy są może i głupie, ale oni ich nie wymyślają. Jak dla mnie "krokodyli" powinno być jeszcze więcej, bo policja nie ogarnia transportu ciężkiego.
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~satyryk ;-) 2019-03-19 05:55
    Zuchy!
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Niko 2019-03-18 16:32
    No i bardzo dobrze, że ITD działa. Więcej, jeszcze raz więcej kontroli na drogach. Szczególnie niech się wezmą mocno za wywrotki i gruchy na Radomiu!
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-03-18 19:10
      Na Radomiu???? Radom to raczej nie wioska aby używać przyimka „na”. Proponuje zaprzyjaźnić się z zasadami pisowni.
      • 71%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~nadprofesor 2019-03-18 19:15
      ee.......................ta,m,, gdybanie,... wlaśże używaź przyimka „na”.!!! Gnić wywrotki i naczepy ze słomą ze wsi.. gonić....!
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-03-18 23:25
      Proszę przenieść się na wiejskie portale i takowe czytać Waćpanie Chłopie.
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy