Wojewoda zapowiada ważne inwestycje

Wojewoda zapowiada ważne inwestycje
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych planuje realizację inwestycji przeciwpożarowych na sumę około 12 mln zł. Środki na te projekty pochodzą z budżetu wojewody oraz rezerwy celowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Chcemy, aby z tych pieniędzy została sfinansowana budowa zbiornika wodnego w Jagodnie na rzecze Wiązownicy w gminie Przytyk. Celem tego przedsięwzięcia jest gromadzenie tzw. wód wezbraniowych z rzeki oraz regulacja zrzutów wody do rzeki Radomki poniżej zbiornika wodnego w Domaniowie. Ponadto, zwróciłem się do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o dofinansowanie modernizacji wałów przeciwpowodziowych Wisły w Nowej Wsi oraz rozbudowę wałów rzeki Zagożdżonki w gminie Kozienice. Oprócz tego planujemy rozbudowę lewego wału Wisły w gminach Chotcza i Sieciechów - poinformował Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Dodajmy, że wojewoda złożył również wniosek do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na kwotę 3 mln zł o dofinansowanie odbudowy drogi dojazdowej do wału przeciwpowodziowego Chotcza Górna, przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 1128W w powiecie białobrzeskim, a także odbudowę drogi powiatowej nr 1732W na odcinku Sieciechów - Łoje w powiecie kozienickim. Co ważne, część środków ma zostać przekazana na przebudowę drogi powiatowej 3536W Odechów - Kowalków - Sienno w powiecie radomskim, która została zniszczona podczas nawałnicy w 2011 roku. 

Mariusz Skopek/foto. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy