Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

W Małęczynie zabrakło wody

W Małęczynie zabrakło wody
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Mieszkańcy Małęczyna od poniedziałku, 10 sierpnia nie mają wody. - Od wczoraj nie mamy wody, nie ma żadnego komunikatu ze strony gminy. A problemy z wodą w sezonie letnim trwają od kilu lat. Sieć jest niewydolna. Kiedy gmina wreszcie coś z tym zrobi? - pyta oburzony mieszkaniec, który zadzwonił do redakcji. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

We wtorek, 11 sierpnia na stronie gminy pojawił się komunikat z prośbą o racjonalne wykorzystanie wody, bo okazuje się, że w hydroforni zabrakło wody. - Stało się to po weekendzie, kiedy nagle wzrosło zużycie wody. Obniżyło się lustro wody, woda opadła i i tej wody po po prostu zabrakło - mówi Joanna Tkaczyk, sekretarz gminy Gózd. - Mieszkańcy już mają wodę w kranie, ale ze względu na większe zużycie, i że tej wody jest mniej, musieliśmy obniżyć ciśnienie wody w kranach. 

Jak przyznaje sekretarz gminy Gózd, gmina jest na etapie modernizacji hydroforni w Małęczynie. Pomóc ma też budowa  hydroforni w Grzmucinie. O konieczności jej powstania mówiło się już dwa lata temu, bo problem z niedoborem wody, zwłaszcza w miejscowości Małęczyn, trwa od kilku lat.  Ale póki co, gmina apeluje o racjonalne wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej, wyłącznie do celów bytowych i prosi mieszkańców o powstrzymanie się od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. wodą z sieci wodociągowej szczególnie w weekendy.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

" Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej" - czytamy w wydanym komunikacie. 

Katarzyna Skowron fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Mieszkaniec 5.184.4.*** 2020-08-13 07:09
    Niestety w Gminie jest taki Pan który prosby i sugestie mieszkancow ma w czterech literach. Bardzo slabe cisnienie w sieci moze spowodowac uszkodzenie sprzętu RTV AGD . Jeżeli ktoś się chce umyć to musi wodę odkręcić ktora wlewa sie ok 10 do 15 minut żeby woda delikatnie zakryla dno wanny a jezeli chcesz wziąść prysznic to niestety sie nieda bo woda ledwo co wylewa sie z deszczownicy. Pisma ktore kierowane sa do Gminy o udzielenie odpowiedzi znikaja bez odpowiedzi w tzw. koszykowie. Moze ktos sie przyjrzy Kascie w Gminie jakie działania podejmują
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anty 178.235.178.*** 2020-08-11 16:15
    Tera każdy Janusz ma domek w Maleczynie albo Makowie i trawnik podlewa, basen ten najwiekszy z OBI napełnia... A co, stać go. Trza się pokazać... A swoim dzieciom zostawi planetę sucha jak wior to już w swojej Januszowej dupie ma.
    • 81%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~SM 79.110.207.*** 2020-08-12 06:44
      A ty pewnie z szuflandii piszesz (czytaj z blokowiska) i najzwyczajniej w świecie zazdrościsz.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ Cynik 5.173.145.*** 2020-08-12 08:48
      Nie masz wrażenia, że woda z trawnika wraca do ziemi?
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ElKubaLibron 79.184.140.*** 2020-08-12 10:08
      Woda z trawnika wraca do atmosfery ponieważ krótkie nawadnianie nie spowoduje wystarczającej penetracji gleby przez wodę.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 89.64.91.*** 2020-08-12 11:00
      Może i wraca ale na głębokość kilku centymetrów i najwyżej jest w stanie nawodnić trawę (w końcu o to chodzi). A źródło jest kilka, nawet kilkadziesiąt metrów głębiej więc nie ma szans na odzyskanie tej wody. Dlatego pytanie naprawdę głupi jesteś czy tylko udajesz?
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~@cynik 83.9.188.*** 2020-08-12 13:41
      Serio? Wiesz co to ujęcia głębinowe? XD
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~ola 178.235.186.*** 2020-08-11 20:03
    W Polsce jest mniej wody słodkiej niż w Egipcie . Już dawno apelowałam szanujmy wodę np ja myję warzywa , owoce pod miseczką i tą wodę i podlewam kwiaty na balkonie , w mieszkaniu i koło bloku, zbieram wodę pod prysznicem , kiedy leci zimna. Wodę z mydlem ( ręe myje sie teraz bardzo często wykorzystuję w toalecie) Pan perydent obiecał jesienią siać łąkowe roślinyn , ktore nie są wodochłonne.powinien być zakaz podlewnia tawników , jednorocznych kwiatów , zadziej kosić trawy . Japrzeżyję , ale wy młozi ludzie będziecie imigrować , bo bez wody nie da si ,e żyć
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~dd 31.0.21.*** 2020-08-12 12:28
      W Egipcie jest najdłuższa rzeka świata NIL
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 46.171.77.*** 2020-08-12 11:48
    Budowa hydroforni w grzmucinie miała powstać wcześcniej ale jak pisek wygrał to zablokował inwestycje. Po prostu nie lubi tej części gminy, bo tu nie mieszka, ale w Gożdzie remonty to robi.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~mario 178.235.186.*** 2020-08-11 16:07
    Niech im Duda załatwi! Toć na niego głosowali!
    • 61%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~bolek 83.28.233.*** 2020-08-11 21:50
      duda gmina ma moco gdzies!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~wyborca 37.225.49.*** 2020-08-11 16:31
    dziadowska gmina z wójtem z pisu, który zajmuje się promocją partii a nie lokalnymi sprawami , nie chcemy takiego wójta, chcemy samorządowca, który zajmie się naszymi lokalnymi problemami
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 5.173.128.*** 2020-08-11 18:13
      Pomyłka qretynie wójt nie ma nic wspólnego z pisem a raczej odwrotna opcja
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 5.173.137.*** 2020-08-11 21:13
      Nie prawda spójrz na jego zdjęcia
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 5.173.128.*** 2020-08-11 21:46
      Co ma zdjęcie wspólnego z przynależnością partyjną????????ubawiłeś mnie przed snem
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~ola 178.235.186.*** 2020-08-11 20:07
    pisałam bez okularów a więc koryguję błędy- prezydent, rośliny, które, rzadziej, ja przeżyję , młodzi się- przeprzsam
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~GunMetal 178.235.184.*** 2020-08-11 16:28
    Niech pani sekretarz gminy niech ruszy cztery litery w momencie braku wody w kranach i się przejedzie po gminie to zobaczy co robią z wodą mieszkańcy i nie trzeba będzie budować nowych hydroforni bo można postawić ich i dwadzieścia tylko skąd brać do nich wodę.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy