Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjY1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPjxzY3JpcHQgYXN5bmMgc3JjPSIvL3IuY296YWR6aWVuLnBsL3NlcnZlci93d3cvZGVsaXZlcnkvYXN5bmNqcy5waHAiPjwvc2NyaXB0Pg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjY1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPjxzY3JpcHQgYXN5bmMgc3JjPSIvL3IuY296YWR6aWVuLnBsL3NlcnZlci93d3cvZGVsaXZlcnkvYXN5bmNqcy5waHAiPjwvc2NyaXB0Pg==

W gminie Gózd powstanie farma fotowoltaiczna

W gminie Gózd powstanie farma fotowoltaiczna
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Inwestycja jest pierwszym z projektów, które Enea Nowa Energia zamierza zrealizować w ramach programu "Fotowoltaika dla każdej gminy”. Spółka podpisała z gminą Gózd umowę na dzierżawę 2 ha gruntu. Enea Nowa Energia złożyła już wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, a kolejnym etapem inwestycji będzie uzyskanie wymaganych zgód i pozwoleń administracyjnych, w tym decyzji o warunkach zabudowy.

- Umowa z gminą Gózd i program „Fotowoltaika dla każdej gminy” to część aktywnych działań Enei Nowa Energia służących pozyskaniu nowych mocy OZE dla Grupy Enea. Program jest autorskim pomysłem pracowników Enei Nowa Energia, których zaangażowanie doprowadziło do podpisania umowy, za co należą się ogromne podziękowania. Nie byłoby to możliwe również, gdyby nie otwartość władz Gozdu na współpracę, za którą serdecznie dziękuję panu wójtowi - powiedział Krzysztof Czaban, prezes Enei Nowa Energia.

https://www.cozadzien.pl/region/gmina-gozd-ma-nowy-sztandar-za-nami-oficjalne-uroczystosci/76575

- Współpraca z Eneą Nowa Energia pokazuje nie tylko to, jak ważna dla władz i mieszkańców Gozdu jest tzw. zielona energia i walka o dobry klimat, ale podkreśla szczególnie fakt, że nasza gmina jest otwarta i gotowa na wszelkie nowoczesne inwestycje - powiedział Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd.

Program wspierający rozwój OZE we współpracy z samorządami wpisuje się w transformację energetyczną Grupy Enea, która nastawiona jest na budowę źródeł zeroemisyjnych.

czd / Facebook / Urząd Gminy w Goździe

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”.
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Laki 185.184.124.*** 2021-11-18 09:18
  To już nie rozumiem czegoś. Jak zwykły "Kowalski" chce podłączyć swoją instalację 6,2 KWH to mówią, że sieć nie wytrzyma i nie mają co robić z jego prądem w dzień, ale ENEA, Solorz i inni robią wielkie elektrownie fotovoltaiczne i z ich prądem i podłączeniem nie ma problemu.
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~olo 185.49.29.*** 2021-11-17 14:18
  Fajna sprawa. Ciekawe w jakiej miejscowości?
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |

Polecamy