SUCHA. Mężczyzna włamał się do jednego z domów

SUCHA. Mężczyzna włamał się do jednego z domów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W środę, 16 września w miejscowości Sucha doszło do włamania do jednego z domów. Białobrzescy policjanci w cztery godziny po zgłoszeniu włamania zatrzymali sprawcę. Okazało się, że zatrzymany ma jeszcze inne podobne przestępstwo na sumieniu. Grozi mu do 15 lat więzienia.

W środę Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach została powiadomiona o włamaniu do jednego z domów na terenie miejscowości Sucha. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, do włamania miało dojść między godz. 3, a 4. Policjanci ustalili, że włamywacz dostał się do domu przez drzwi tarasowe. Z wnętrza skradziony został sprzęt RTV. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności i sprawcy bądź sprawców rabunku. Efektem ich pracy było zatrzymanie, jeszcze tego samego dnia, mężczyzny podejrzewanego o włamanie. Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego. Policjanci odzyskali też skradziony sprzęt.

- Zatrzymany w przeszłości dopuścił się już podobnych przestępstw. W styczniu tego roku dokonał innego włamania na terenie powiatu białobrzeskiego. Sposób postępowania był podobny do  środowego włamania. Najpierw wybierał dom, do którego planował się włamać, następnie obserwował mieszkańców i okolicę, a następnie wchodził na posesję - mówi st.sierż. Aleksandra Calik.

Policjanci zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na fakt, iż w przeszłości popełniał już podobne przestępstwa.

KS, KPP Białobrzegi / fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy