Modernizacja linii Radom-Warszawa zagrożona?

Modernizacja linii Radom-Warszawa zagrożona?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Pociągiem z Radomia do Warszawy w 45 minut? To możliwe, ale dopiero w 2017 roku! Tak wynika z pisma, które poseł Dariusz Bąk otrzymał z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

W połowie czerwca poseł PiS złożył do ministerstwa zapytania dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie - Radom.

Jak wynika z pisma od Andrzeja Massela, podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w tej chwili są opracowywane załączniki do wniosku o dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej projektu studium wykonalności inwestycji. Jego koszt to ponad 2 mln 231 tys. zł. Niestety ministerstwo nie podało, kiedy te wszystkie niezbędne dokumenty zostaną przygotowane.

Ponadto okazało się, że w trakcie realizacji umów na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie - Radom pojawiły się poważne problemy, które mają wpływ na terminową realizację zadania. Chodzi tu przede wszystkim o kwestie związane z kłopotami przy uzyskaniu decyzji administracyjnych, protestami mieszkańców  lub opóźnieniami przy wydawaniu uzgodnień przez zarządców dróg.

W wyniku licznych opóźnień remont odcinka Warka - Radom (łącznie 42,75 km) zostanie zrealizowany do 2017 roku, choć jeszcze niedawno mówiło się o finale prac w 2015 r. - To kolejny przykład dyskryminacji i degradacji regionu radomskiego. Dla miasta dotkniętego plagą bezrobocia oznacza to katastrofę - mówi poseł Dariusz Bąk. 

Zgodnie z terminem, czyli do 2015 r. zostanie ukończony odcinek Warszawa Okęcie - Warka.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy