Kolejny pieszy zginął na drodze. Nośmy odblaski!

Kolejny pieszy zginął na drodze. Nośmy odblaski!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W miniony weekend doszło do śmiertelnego potrącenia 25-letniego pieszego, który szedł środkiem pasa drogowego w Jedlance pod Radomiem. Do zdarzenia doszło w nocy, mężczyzna był niewidoczny dla nadjeżdżających kierowców.

Policjanci apelują o rozwagę - Przypominamy wszystkim pieszym o zakładaniu elementów odblaskowych. Wypadki z udziałem pieszych należą do najcięższych. Niestety często piesi i rowerzyści poruszają się w ciemnych ubraniach, które w porach wieczorowo - nocnych czynią ich niewidocznymi. Stosowanie elementów odblaskowych przez tę grupę uczestników ruchu drogowego niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo – wyjaśnia Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z.s. w Radomiu.

- Elementy odblaskowe sprawiają, że pieszy jest widoczny dużo wcześniej. Kierowcy mają więcej czasu, aby zareagować i uniknąć niebezpiecznej sytuacji - mówi Justyna Leszczyńska z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. - Zbliża się najbardziej niebezpieczny okres - we wrześniu i październiku wcześniej robi się ciemno, a że jest jeszcze stosunkowo ciepło, ludzie chodzą poboczem.

Policja od jakiegoś czasu dokłada starań, aby zwiększyć świadomość społeczną i przekonać uczestników ruchu drogowego o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Kampanie informujące kierowane są zwłaszcza do najmłodszych. - Odwiedzamy szkoły i prowadzimy prelekcje, jak należy zachować się na drodze – mówi Justyna Leszczyńska.

ZGARNIJ ODBLASKI CO ZA DZIEŃ - Pierwsze trzy osoby, które przyślą do nas e-maila na adres konkurs@cozadzien.com.pl w tytule wiadomości wpisując "ODBLASKI", a w treści swoje dane kontaktowe i zgodę na ich publikację, otrzymają odblask i zestaw gadżetów "Co za dzień".

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka.cozadzien@op.pl)/fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/5_edukacja/tn_dsc_0533.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96