Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Jak WOŚP zagra w Radomiu i regionie?

Jak WOŚP zagra w Radomiu i regionie?

W niedzielę 12 stycznia 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Radomiu 350 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i opiekę dla seniorów. Zagra Sztywny Pal Azji. A co będzie się działo w regionie?

- Dotąd podczas 13 finałów WOŚP w Radomiu zebraliśmy ponad 1 mln 740 tys. zł. Te pieniądze wracają do naszego miasta. Do radomskich lecznic trafił sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP na kwotę ok. 1 mln 800 tys zł - przekonuje Bartosz Bednarczyk, komendant Hufca ZHP Radom, głównego organizatora radomskiego finału. - 12 stycznia jak zwykle rozpoczynamy granie od rana. Zachęcam do wspierania tej szczytnej imprezy. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 178 tys. zł. Jak zwykle mamy nadzieję na pobicie rekordu.

W Radomiu na ulicach i w centrach handlowych 350 wolontariuszy (zaopatrzonych w identyfikatory i puszki) będzie zbierać pieniądze w godz. 8 - 19. Najstarszy z nich ma 60 lat, najmłodszy... 6. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie 150 policjantów.

- Jesteśmy dobrze przygotowani, współpracujemy ze strażą miejską i pożarną. Myślę, że nie będzie problemów. Zresztą przez te wszystkie lata nie było poważniejszych incydentów podczas finałów WOŚP - mówi Karol Szwalbe, szef radomskiej policji.

Od godz. 12 w Galerii Słonecznej będzie można podziwiać występy kuglarzy, grup tanecznych, grup rekonstrukcyjnych, Orkiestry Grandioso. W godz. 10 - 20 czynny tu będzie również sklepik WOŚP - do kupienia m.in. suknie, replika szabli, koszulki koszykarzy Rosy i oczywiście orkiestrowe gadżety. To czego nie uda się sprzedać, będzie licytowane na scenie na Placu Jagiellońskim po godz. 18. A zabawa na placu rozpocznie się o godz. 14. Wystąpią zespoły z miasta i regionu, m.in. Średnia 55, Fiction, Exo Riots, Zgład. Będą też pokazy ratownictwa medycznego, straży pożarnej, a ok. godz. 18.30 grupa Drakan zaprezentuje fireshow. O godz. 19 zagra gwiazda imprezy - kultowy zespół Sztywny Pal Azji, a o godz. 20  zwyczajowe "Światełko do nieba".

W niedzielę w godz. 10 - 18 wiele dziać się też będzie na parkingu Centrum Handlowego M1. Za wrzut do puszki WOŚP będzie można przejechać się rajdowym samochodem, kierowanym przez profesjonalistę czy przećwiczyć precyzję jazdy. Imprezę organizuje Motoklub Radom.

- My zaczynamy finał WOŚP już w sobotę na autodromie ITS Michalczewski w Jastrzębiu - tłumaczy Sławomir Stańczyk z Motoklubu Radom. - Spodziewamy się tu wielu gości z Radomia, Szydłowca, Skarżyska. Będzie można przejechać się po autodromie własnym samochodem, albo na prawym fotelu pojazdu rajdowego. Będą pokazy gokartów wyczynowych, pojazdów buggie. Swoją obecność zapowiedział m.in. Jerzy Dziewulskim Maurycy Kochański, Michał Kościuszko.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Finał WOŚP w innych miejscowościach

PRZYSUCHA

Sztab Orkiestry mieści się w Domu Kultury przy ulicy Radomskiej 9 w Przysusze. 12 stycznia zagrają tu znani i lubiani miejscowi artyści oraz zaproszeni goście z Radomia. W planach jest także sprzedaż pamiątek. Są to między innymi koszulki Orkiestry, kubki, kalendarze, książki, szaliki. O godzinie 20 wolontariusze (będzie ich ponad 70), goście, mieszkańcy zapalą tradycyjne „Światełko do nieba". Urząd Miasta i Gminy ufundował pokaz sztucznych ogni.

SKARYSZEW

Sztab jak zawsze mieści się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. 50 wolontariuszy będzie zbierać zbierać pieniądze w Skaryszewie, Makowcu, Odechowie. Mieszkańcom zagra miejscowa orkiestra dęta, która każdego roku przygotowuje specjalny koncert. Do akcji włączą się także strażacy, którzy pokażą, jak należy ratować ludzi podczas zagrożenia. Wolontariusze w gminie Skaryszew będą kwestować do godzin popołudniowych, a potem, co już jest tradycją, delegacja ze Skaryszewa pojedzie wprost do Warszawy, do studia telewizyjnego, by oddać uzbierane pieniądze sztabowi Jurka Owsiaka.

GRÓJEC

Zgodnie z tradycją w sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury odbędą się koncerty kapel (początek o godz. 15), a później Światełko do nieba”. Oprócz grójeckich kapel: Sektor A, Manhatan 44 i Purpurowy tabor, zagrają kapele z Radomia: Grupa ALSO-RAN oraz Lustro.

SZYDŁOWIEC

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
Na ulicach Szydłowca i okolic pojawi się 119 wolontariuszy. "Orkiestrowe zamieszanie na śniadanie", które od kilku już lat odbywało się w ciągu dnia na szydłowieckim Rynku, tym razem zostanie przeniesione w różne części Szydłowca, a nazwane zostało "Mobilnym orkiestrowym zamieszaniem na śniadania". Koncert finałowy tym razem odbędzie się na targowisku, na rogu ulic: Wschodniej i Strażackiej. Wystąpią m.in. Zuzanna Gadowska, Aleksandra Krupa, Aleksandra Obara, Żaneta Sasin i Tomasz Kraska z Karolem Walasikiem. Koncert uświetnią pokazami zawodnicy z radomskiego klubu futbolu amerykańskiego Green Ducks Radom , a także członkowie szydłowieckiej grupy Aut z Grupy VAG. Nie zabraknie licytacji. Podczas finału będą organizowane stałe punkty: m.in. II Marsz Nordic Walking (który wyruszy o godzinie 13 z szydłowieckiego Rynku), Halowy Turniej Piłki Nożnej (w hali sportowej w ZS im. Jana Pawła II), Orkiestrowy Bal Karnawałowy dla najmłodszych i seniorów (w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego).


PIONKI

Jak co roku główną siedzibą sztabu w Pionkach będzie dom kultury. Datki będzie zbierało 25 wolontariuszy. W planie imprezy są koncerty muzyczne lokalnych zespołów i wokalistów. Zagrają między innymi Młot na Czarownice i Power Blues 40+. Na pewno będzie loteria fantowa.


KOZIENICE

Jednocześnie w ciągu całego dnia będą odbywać się imprezy organizowane przez Kozienicki Dom Kultury. O 10.30 w sali widowiskowej odbędzie się pokaz baletowy zespołu Motylek. Pół godziny później zaczną się pokazy i warsztaty żonglerki „Małe miasteczko cyrkowe Grupy Sweet Team z Warszawy". O godzinie 12 zaplanowano występ iluzjonistyczny „Konrad Maksymilian Modzelewski – Zawodowy Wyciskacz Kitu". Potem kolejno w programie znalazły się program artystyczny pod tytułem „Kolorowy świat baniek mydlanych", pokaz eksperymentów dla młodzieży pod tytułem „Chemia na wesoło", pokaz break dance, pokaz pierwszej pomocy i resuscytacji.

O godzinie 15.30 zaprezentuje się sekcja klubu sportowego Capoeira siao z Radomia, a pół godziny później w pokazie karate Nadwiślański Klub Sportów Walki „Wulkan" w Kozienicach.
Imprezy towarzyszące to między innymi malowanie twarzy, rysowanie karykatur na żywo oraz zabawa „Łańcuch miłości".
W sali dydaktycznej Kozienickiego Domu Kultury będą się odbywały w godzinach od 13 do 18.30 warsztaty plastyczne dla dzieci.
W galerii Kozienickiej Domu Kultury dwukrotnie o godzinie 13 i 15 odbędą się warsztaty robotyki dla 6- osobowych grup dzieciaków w wieku od 10 lat.

O 18.30 w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury rozpocznie się koncert charytatywny. Zagrają uczniowie miejscowej szkoły muzycznej. O 20 impreza przeniesie się na skwer, wystąpi Teatr Ognia Turkus z Warszawy, potem pokaz sztucznych ogni zaprezentuje sklep sportowo - turystyczno-militarny Atlantis z Kozienic.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy