Innowacyjni! Zawalczcie o nagrodę!

Innowacyjni! Zawalczcie o nagrodę!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Przedsiębiorcy, którzy chcą zgłosić swój udział w konkursie, muszą prowadzić na Mazowszu firmę z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ale funkcjonującą na rynku nie dłużej niż 10 lat. Oceniane są nowe produkty, usługi, nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe stosowane przez firmy w codziennej praktyce biznesowej (do 5 lat wstecz).

Natomiast za innowacyjne rozwiązania w nauce nagradzani będą młodzi (do 39 lat) i kreatywni naukowcy z Mazowsza. Główne kryterium to zakończony przewód doktorski lub stopień doktora uzyskany w ciągu ostatnich 3 lat z pracą zawierającą innowacyjne oraz praktyczne rozwiązania.

– Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 14 sierpnia. Uroczysta gala, podczas której poznamy Innowatorów Mazowsza 2014, odbędzie się we wrześniu. Zwycięska firma w kategorii Młoda Innowacyjna Firma otrzyma 25 tys. zł, a Innowacyjny Młody Naukowiec – 10 tys. zł – informuje marszałek Adam Struzik.

Historia konkursu „Innowator Mazowsza” rozpoczęła się w 2008 r. Od tej pory co roku odbywa się jego kolejna edycja. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: Młoda Innowacyjna Firma oraz Innowacyjny Młody Naukowiec. Rośnie prestiż, przybywa zainteresowanych i kandydatów do zwycięstwa. Tylko w zeszłym roku zgłoszenia nadesłało ponad 70 osób.

W pierwszej edycji wśród przedsiębiorców zwycięstwo odniosła firma Interclinic Sp. z o.o. za „Inteligentną maskę do spania”, produkt bazujący na zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w oparciu o analizę sensoryczną snu człowieka. Karolina Tomczyk wygrała z kolei w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec pracą „Polimery otrzymywane z surowców odnawialnych – pochodnych kwasu winowego i węglowego”. Warto podkreślić, że poza nagrodzonymi trzema firmami oraz naukowcami przyznano także cztery specjalne wyróżnienia.


Więcej informacji na www.innowacyjni.mazovia.pl.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/innowator_mazowsza_vi_edycja.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96