Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Co ze ścieżką rowerową na trasie Jedlnia-Letnisko – Radom? Piotr Leśnowolski: - Wkrótce rozpoczniemy tworzenie dokumentacji

Co ze ścieżką rowerową na trasie Jedlnia-Letnisko – Radom? Piotr Leśnowolski: - Wkrótce rozpoczniemy tworzenie dokumentacji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Gmina Jedlnia-Letnisko od wielu lat uchodzi za jedno z najlepszych miejsc do odpoczynku na terenie regionu radomskiego. To efekt przede wszystkim zalewu w Siczkach, który zwłaszcza w miesiącach wakacyjnych, jest bardzo mocno oblegany. Bliska odległość do Radomia i rosnąca popularność wypraw rowerowych powoduje, że mieszkańcy oraz turyści coraz częściej pytają o ścieżkę rowerową, która połączyłaby Radom z Jedlnią-Letnisko na wzór trasy rowerowej Radom – Skaryszew. Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko zaznacza, że budowa takiej ścieżki wymagałaby współpracy na szczeblu samorządowym.

https://www.cozadzien.pl/region/bedzie-czwarte-miasto-w-powiecie-radomskim-jedlnia-letnisko-uzyskala-prawa-miejskie/74941

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- Musimy mieć porozumienie z miastem Radom, czyli jednym samorządem, a także z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Planowana ścieżka przebiegałaby przez pas drogi wojewódzkiej, stąd potrzeba uzyskania zgody od Urzędu Marszałkowskiego - wyjaśnia. 

Leśnowolski dodaje, że z powodu innych gminnych inwestycji, które były realizowane w ostatnich latach, samorząd nie mógł rozpocząć budowy takiej ścieżki.

- W międzyczasie rozpoczęliśmy budowę kanalizacji w Antoniówce, która w wielu miejscach przecinałaby się ze ścieżką. Nie mogliśmy najpierw zrobić ścieżki, żeby potem popsuć ją przez budowę kanalizacji. Kanalizacja jest już gotowa, można więc przystępować do wykonywania dokumentacji technicznej tej ścieżki - tłumaczy. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

https://www.cozadzien.pl/region/gmina-jedlnia-letnisko-zlozyla-wnioski-o-dofinansowanie/74799

Powstanie nowej trasy rowerowej pomogłoby w dalszym rozwoju i promocji gminy Jedlnia-Letnisko. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Jedlnia-Letnisko oficjalnie uzyskała prawa miejskie. Zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku.

Łukasz Kościelniak

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Waldi 188.146.103.*** 2021-08-05 06:13
    Czy to Wójt powiedział że kanalizacja w Antoniówce jest ukończona?Totalne kłamstwo
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Wiola 5.172.236.*** 2021-08-04 12:29
    Robi tylko u siebie i gdzie ma korzyści tyle lat go prosimy o zrobienie drogi w rajcu szlacheckim i nic przyjdą popatrzą pogadają a droga nie zrobiona a obiecał że zrobi w 2014
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Jan 178.235.188.*** 2021-08-03 12:27
    Tyle lat już Pan rządzi, obiecał Pan w kampanii oczyszczanie zalewu? Co z tych obietnic jest? Tama też się sypie ile lat już prosi się o remont!
    • 86%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Baska 5.172.236.*** 2021-08-04 12:05
      Mieszkańcy rajca szlacheckiego od kilku lat proszą o zrobienie drogi dojazdowej do posesji i nic z tym nie robi jak nas zalewalo tak zalewa
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~wójt 185.189.127.*** 2021-08-04 10:58
    sołtys wąchocka postawił latarnie córce by miałą blisko do pracy
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 31.0.65.*** 2021-08-04 09:34
    Nie dotrzymał pan słowa odnośnie ścieżki rowerowej i już na pana nie zagłosuję. Chciałam jeździć rowerem do pracy do Radomia. W styczniu odchodzę na emeryturę. Nie doczekałam się.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Karp z Siczek 79.110.207.*** 2021-08-03 23:28
    Jak startowawał na wójta słyszałem jego wywiad w radiu wespół z wójtem skaryszewa dot. scieżek rowerowych. obaj obiecywali i co ? scieżka do skaryszewa istnieje juz wiele lat, do jedlni wszyscy wiedzą i widzą. I najważniejsze kochani!!!!!!!!! to jest jedyny zbiornik w promieniu 60 km że, gdzie woda jest jak ogórkowa jak wspomniał tu któryś z forumowiczów. Jako mieszkaniec tej gminy polecam Pionki super zbiornik (staw) , Kozienice, Garbatkę, można pojechać do Iłży Chlewisk, Jastrząb nie wspominając już o borkach w Radomiu. Wojtem juz nie będzie więc stąd pomysł na miasto a tym samym na burmistrza.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Kpiarz 37.30.50.*** 2021-08-04 05:00
      Na temat zalewu a właściwie jego wody słyszałem takie coś: ,,Za gęsta żeby pływać, za rzadka żeby orać,,.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Wojtek 46.204.51.*** 2021-08-04 09:10
      Ło Panie to tak można z tym miastem legalne to jest? Dobrze kombinuje, skoro wójtem nie może już być. Kanalizacja w Rajcu to już z 10 lat jest robiona i końca nie widać.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 178.235.187.*** 2021-08-03 13:52
    Ostatnio byłem dwukrotnie w tym urzędzie i muszę przyznać , że pracownicy mają godziwe i dobre warunki pracy w Urzędzie Gminy oraz byłem też milo zaskoczony tamtejszą , wyczerpująca obsługą petenta z RADOMIA.Jeśli chodzi o tłumy , to jestem bardzo powściągliwy w słowach w tym temacie .DOPÓKI NIE BĘDZIE TEN ZALEW ZREWITALIZOWANY, BĘDZIE WODA CZYSTA , A NIE JAK W TEJ CHWILI ZALEWAJKA ( NAZWA MOICH ZNAJOMYCH Z UL.PŁUŻAŃSKIEGO ) I NIE BĘDZIE TAKA SAMA INFRASTRUKTURA Z DRUGIEJ STRONY ZALEWU W LESIE , JAK NA UL.NADRZECZNEJ, to nie przyciągnie zalew tłumów z RADOMIA i okolic.STWIERDZAM , ŻE JEST TAM BARDZO CZYSTO I KIEDY TAM JESTEM POJAWIAJĄ SIĘ PRACOWNICY SPRZĄTAJĄCY.TRZEBA TEZ POMYŚLEC NAD ZNIESIENIEM KILKU ZAKAZÓW WJAZDU DLA SAMOCHODAMI W NIEKTÓRE ULICZKI , NIE MÓWIĄC JUZ O TYM PRZY SAMYM CMENTARZU KATOLICKIM
    • 71%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Ktos 37.225.0.*** 2021-08-04 07:57
      Pracownicy mają dobre i godziwe warunki pracy w urzędzie gminy ???? Skąd Ty się urwałeś??? Pieprzyć głupoty idź gdzie indziej...
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Mieszkaniec 37.225.28.*** 2021-08-04 06:53
    Oświetlenie to on zrobi pod warunkiem że na tej ulicy mieszka jego rodzina. W siczkach pięknie to widać.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Romek 185.189.126.*** 2021-08-03 15:03
    Panie Wójcie oświetlenie niech Pan najpierw zrobi tej trasy bo jadąc od Radomia przy cmentarzu w Rajcu odkąd zaczyna się teren gminy jedna wielka ciemność. Przez tyle lat nie potrafi się Pan dogadać z miastem w sprawie tak blachej jak oświetlenie a chcesz Pan ścieżkę budować ?
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~***** *** 205.201.55.*** 2021-08-03 23:53
      Pomnik Inki i plac zabaw w Antoniówce-TRZY LAMPY, obok przystanek autobusowy w lesie- ciemno jak w analu afroamerykanina.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~***** *** 205.201.55.*** 2021-08-03 23:48
    Hmm... gada to samo przed każdymi wyborami. Tymczasem autobusy do tej pipidówy dojeżdżają sporadycznie a w weekendy wcale i młodzież ucieka, bo nie ma jak dojechać do miasta. No tak, ale po co dojeżdżać, miasto będzie na miejscu.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |