Twierdza w Kleszczowie zdobyta!

Radomiak kontynuuje marsz do II ligi

Radomiak RadomZawodnicy jak i trenerzy Radomiaka wiedzieli jedno, ten mecz nie będzie należeć do najłatwiejszych. W dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty zagrał Aleks Dubina, który doszedł już do siebie po odniesionej kontuzji.
Piłkarze Radomiaka nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku. Po upływie niespełna pół minuty gry wynik otworzył Paweł Tarnowski dając Zielnym prowadzenie 0:1. Pierwsze 15 minut to właśnie koncertowa gra "Tarana" oraz Marcina Figla, którzy umiejętnie rozprowadzali ataki i byli reżyserami gry Radomiaka.
W 22 minucie gospodarze zaatakowali groźniej. Do strzału doszedł Robaszek, jednak piłka o centymetry minęła bramkę Skowrona. Po trzydziestu minutach gry na meczu zjawili się kibice Radomiaka, którzy dopingiem "budowali" wspaniałą atmosferę na trybunach. Gospodarze jednak dalej kontynuowali grę, a swojej kolejnej szansy nie wykorzystał Robaszek, który w sytuacji sam na sam z Łukaszem Skowronem nie strzelił bramki.
Gra zaczęła nabierać coraz większych rumieńców. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli jeszcze doprowadzić do remisu. Jednak czujnie po strzale Czaplarskiego z rzutu wolnego, na rzut rożny piłkę sparował bramkarz Zielonych.

Początek drugiej połowy to mocne rozpoczęcie gry przez Omegę. Gospodarze chcieli tym samym wykorzystać nerwowe poczynania Zielonych. Radomiak sprostał atakom gospodarzy w pierwszych dziesięciu minutach gry i powoli zaczął przejmować inicjatywę w środkowej części boiska. W 57 minucie gry faulowany został Paweł Tarnowski za co żółtą kartkę ujrzał Słodkiewicz. Do piłki podszedł Kalinowski i piekielnie mocnym strzałem z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie na 0:2. Cztery minuty później Radomiak przeprowadził kontrę, w której Paweł Tarnowski uderza na bramkę Paprockiego, ten jednak odbija piłkę w prost pod nogi Radekiego, który bez namysłu wpakował piłkę do bramki gości, dając prowadzenie 0:3. Radomiak prowadził grę na boisku, jednak zmiany w drużynie Omegi sprawiły, że gospodarze ani na moment nie chcieli składać broni. W 73 minucie spotkania Robaszek wreszcie znalazł sposób na Skowrona i zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny w tym meczu. Sześć minut później Omega naraziła się na groźną kontrę, jednak w sytuacji sam na sam Figiel nie dał rady bramkarzowi gospodarzy.

Wynik do końca spotkania już się utrzymał, jednak złą informacją jest to, że w 87 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Aleks Dubina, który będzie musiał zatem pauzować w kolejnym meczu.
Radomiak wygrywa ważny mecz z Omegą, a wicelider MKS Kutno bezbramkowo zremisowało na wyjeździe ze Startem Otwock co daje Zielonym sześć punktów przewagi na 4 kolejki przed końcem ligi.

OMEGA KLESZCZÓW - RADOMIAK RADOM 1:3 (0:1)