Stempniewski nowym prezesem Radomiaka

Stempniewski nowym prezesem Radomiaka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Prezentacja RKS Radomiak Radom


Nowy prezes radomskiego zespołu został zaprezentowany na przedsezonowej konferencji prasowej w hotelu Aviator. - Dla mnie to duże wyzwanie, ale ja wyzwań się nie lękam. Z wielką ekscytacją będę próbował stworzyć struktury nowoczesnego klubu, na miarę tego miasta, które naprawdę zasługuje na dobra piłkę. Potencjał jest duży i jestem pewien, że z dobrymi ludźmi będziemy wstanie stworzyć wielkiego Radomiaka – powiedział Sławomir Stempiewski nowy prezes Radomiaka Radom.

Poza Sławomirem Stempniewskim właścicielami klubu są: Piotr Nowocień, Paweł Redestowicz i Grzegorz Gilewski.

Podczas prezentacji nowych władz klubu obecny był prezydent Radomia Radosław Witkowski, który nawiązał do sytuacji sportowej klubu i zapewnił, że w ciągu najbliższych lat wybuduje nowy stadion dla Radomiaka. - Dwa lata temu kibice Radomiaka wywiesili transparent: „Robimy krok do tyłu, żeby zrobić trzy kroki do przodu”. Pierwszy z nich został już zrobiony i Radomiak w dobrym stylu awansował do II ligi. Teraz przyszedł czas na kolejne kroki, które nawiążą do pięknej historii radomskiego zespołu w wyższych klasach rozgrywkowych – powiedział Radosław Witkowski. - My jako miasto zrobimy wszystko, żeby zrealizować inwestycję Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Miejmy nadzieje, że sezon 2018/2019 Radomiak rozpocznie na nowym stadionie. A Radom będzie promował Radomiaka, a Radomiak będzie promował Radom – zakończył prezydent.

Na konferencji obecni byli również piłkarze i sztab szkoleniowy. - Po awansie w klubie zaszły duże zmiany. Mamy coraz lepsze warunki do pracy. Kadra została mocno zmieniona, mamy wielu nowych zawodników. Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko, ale chcemy walczyć o miejsce w środku tabeli. A w każdym meczu będziemy bić się o trzy punkty – zakończył trener.

Na zakończenie konferencji Radosław Witkowski i Konrad Frysztak przekazali prezesowi Sławomirowi Stempniewski starą tabliczkę z budynku przy ul. Struga 63. - Tutaj jest wasze miejsce i mamy nadzieję, że jak najszybciej tam wrócicie – powiedział Radosław Witkowski.

Krzysztof Domagała / fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy