Skromne zwycięstwo Radomiaka z Polonią

Zapis Relacji LIVE - TUTAJ

Do 10. minuty włącznie to Radomiak dyktował warunki gry. Kolejne akcje kończyły się w okolicach pola karnego rywali, niestety bez wykończenia. Wtedy to Polonia zaczęła grać bardziej agresywnie, szarżować skrzydłami. W 19. minucie piłkę przejął Kamil Cupriak i było 1:0. Przyjezdni nie składali jednak broni - co chwilę wrzucali futbolówkę w pole karne i mało brakowało, by w 44. minucie nie skończyło się to golem. Po rzucie rożnym, strzał jednego z rywali obił poprzeczkę.

Radomiak Radom - Polonia Bytom

Przez większość czasu drugiej części gry, to Polonia próbowała konstruować swoje akcje. Gospodarze natomiast skutecznie wytrącali rywali z rytmu gry, odbierając im piłkę. Radomiak odpowiadał nielicznymi kontratakami, podczas gdy gra toczyła się głównie w okolicach środka boiska. To goście mieli więcej sytuacji bramkowych, ale żadna z nich nie była na tyle jasna, by dać remis. W 90. minucie do piłki dopadł Wolski i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, to golkiper popisał się instynktowną obroną, zapobiegając utracie drugiego gola.

- Najpierw pochwalę zawodników za trzy, bardzo ważne dla nas punkty. Zgadzam się natomiast z tym, że to przeciwnik był nieco lepszy. Nasza jakośc gry dzisiaj była przeciętna. Być może to też przez powrót po długich przerwach takich zawodników jak Cieciura, Grudniewski, czy Leandro, którzy mają trochę mniej w nogach. Bardzo potrzebne punkty, sportowe szczęście było z nami. - powiedział szkoleniowiec Verner Liczka.

Radomiak Radom zakończy sezon 4 czerwca (sobota) o godz. 17:00 meczem wyjazdowym z Puszczą Niepołomice.

Radomiak Radom - Polonia Bytom 1:0 (1:0)