Remis Radomiaka ze Stalą na pożegnanie II ligi

W ostatnim meczu sezonu 2013/2014 Radomiak Radom zremisował ze Stalą Stalowa Wola 1:1.

Na pożegnanie z rozgrywkami II ligi, zdegradowani Zieloni przeciwstawili się Stali, która była już pewna utrzymania.

Pierwszą groźną sytuację goście stworzyli w 18 minucie, ale strzał Krystiana Putona obronił Tomasz Wietecha. Golkiper Stali popisał się swoimi umiejętnościami raz jeszcze, kiedy dwie minuty później, ponownie poradził sobie z Putonem, tym razem w sytuacji sam na sam. Gospodarze często próbowali ataków prawym skrzydłem, ale bezskutecznie. W 30 minucie Michał Kula wygrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Fabianowskim. Przed przerwą Stal osiągnęła przewagę, a Radomiak cofnął się do defensywy. W pierwszej połowie gole jednak nie padły.

Tuż po wznowieniu gry w doskonałej sytuacji znalazł się Damian Juda, ale ponownie górą był bramkarz Radomiak. Odpowiedź gości była bardzo szybka. Leandro pognał z piłką w pole karne, wyłożył ją Putonowi, ale ten źle trafił w futbolówkę i posłał ją tuż obok słupka. W 56 minucie Zieloni objęli prowadzenie, a piłkę do siatki wpakował Aleksiej Dubina. Po stracie gola Stal wzięła się za odrabianie strat. Swoje sytuacje mieli jedni i drudzy, ale gol padł dopiero w doliczonym czasie gry. Jego autorem był Tomasz Płonka, który strzałem głową skierował piłkę do siatki i mecz zakończył się remisem.

Z grupy wschodniej II ligi awans do I ligi uzyskały Wigry Suwałki oraz Pogoń Siedlce. Utrzymały się Siarka Tarnobrzeg, Legionovia Legionowo, Stal Stalowa Wola, Znicz Pruszków, Stal Mielec oraz Wisła Puławy. Do III ligi spadły Olimpia Elbląg, Limanovia Limanowa, Stal Rzeszów, Radomiak Radom, Pelikan Łowicz, Olimpia Zambrów, Motor Lublin, Garbarnia Kraków, Concordia Elbląg oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 1:1 (0:0)
Płonka 90+1' - Dubina 56'

Stal: Wietecha - Czarny, Reiman, Sikorski, Kantor, Juda, Łanucha, Bartkiewicz, Tur P. (Tur M. 65'), Fabianowski (Płonka 53'), Argasiński
Radomiak: Kula - Jaroch, Świdzikowski (35' Leandro (Szewczyk 54')), Wojdyga, Dubina - Cieciura, Orzechowski, Białożyt, Puton - Filipek, Stanisławski (Gil 89')