Radomiak zremisował u siebie z Wigrami Suwałki

Mecz rozpoczął się doskonale dla Zielonych. Już w 1 minucie groźnie na bramkę Wigier strzelił Marcin Byszewski, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Nie minęło 120 sekund, a kolejny groźny strzał z linii pola karnego oddał Łukasz Białożyt, ale piłkę złapał Karol Salik, bramkarz gości. Po 10 minutach boisko z powodu kontuzji musiał opuścić piłkarz z Suwałk - Mateusz Romachów. Na jego miejsce wszedł Paweł Omilianowicz.

W 18 minucie do prostopadłego podania w pole karne doszedł Łukasz Białożyt, strzelił mocno po ziemi, ale jego strzał obronił Karol Salik. Jednak dobitka była celna i Radomiak prowadził 1:0. W 32 minucie sędzia główny spotkania - Marcin Bielawski nie zauważył, że w polu karnym Wigier był faulowany Mateusz Radecki i nie podyktował ewidentnego rzutu karnego. W miarę upływu czasu do głosu dochodzili piłkarze z Suwałk. W 33 minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Tomasz Tuttas, ale dobrą interwencją popisał się Łukasz Skowron. Sześć minut później z rzutu wolnego uderzył Karol Drągowski, ale na posterunku ponownie był bramkarz Zielonych. W 43 minucie powinien być remis. Łukasz Derbich popełnił błąd, do piłki doszedł jeden ze skrzydłowych Wigier, dobrze dośrodkował w pole karne, a z woleja z pięciu metrów uderzył Artur Bogusz. Piłka minimalnie minęła bramkę Radomiaka. W doliczonym czasie gry po strzale Pawła Omilianowicza piłka trafiła w słupek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Radomiaka.

Radomiak Radom - Wigry Suwałki 1:1

To, co nie udało się zawodnikom z Suwałk przed przerwą, powiodło się na początku drugiej połowy. W 51 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne piłkę wypiąstkował Łukasz Skowron. Do piłki doszedł Aleksander Atanacković, mocno strzelił z 20 metrów, a futbolówka znalazła się w bramce. Goście nie poprzestali na wyrównującym golu i starali się wyjść na prowadzenie. Tymczasem Radomiak mocno się cofnął do obrony i próbował kontratakować. W 64 minucie na strzał z 20 metrów zdecydował się Marcin Byszewski, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką. Od 70 do 80 minuty na boisku było mnóstwo walki w środku pola. Warto wspomnieć, że w 81 minucie za Leandro wszedł Daniel Ciach, który co zaskakujące, do końca spotkania nie grał jako obrońca, ale próbował strzelić bramkę jako napastnik. W 86 minucie piłkę stracił w środku pola Krystian Putom, który zmienił Piotra Kornackiego, a goście wyszli z groźną kontrą. Na szczęście nic z tego nie wyszło i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

A oto, co po meczu powiedzieli trenerzy obu drużyn.

Donatas Venvevicius (Wigry Suwałki):- Bardzo cieszymy się z tego jednego punktu, tym bardziej, że został on zdobyty na ciężkim terenie. Radomiak praktycznie nie przegrywa u siebie, stąd ten wynik jest dla nas satysfakcjonujący. Pogoda nie była najlepsza do gry, ten mecz kosztował nas wiele sił. Pierwsze 20 - 30 minut należało zdecydowanie do gospodarzy. W końcu udało nam się zmienić oblicze gry i wyrównaliśmy. Mieliśmy wiele sytuacji, aby podwyższyć wynik, ale zabrakło skuteczności.

Janusz Niedźwiedź (Radomiak Radom): - Ten mecz wyglądał podobnie jak pojedynek z Garbarnią w Krakowie. Przez pierwszą część meczu atakowaliśmy i wychodziliśmy wysokim pressingiem. Udało nam się szybko zdobyć bramkę i mieliśmy nadzieję, że kolejne akcje przyniosą podwyższenie wyniku. Stało się inaczej. Moja drużyna cofnęła się, a Wigry zaczęły coraz groźniej atakować. Moim zdaniem remis jest wynikiem sprawiedliwym. Mam tylko nadzieję, że kiedyś doczekam się takiej chwili, kiedy sędziowie będą czuli grę, a błędów z ich strony będzie mało. Ewidentnie należał nam się rzut karny po faulu na Mateuszu Radeckim. Co do zmiany Ciacha za Leandro, to liczyłem na to, że zaczniemy grać długimi podaniami, a tam przyda się wzrost Daniela. Niestety, tuż po wejściu na boisko nasz zawodnik został sfaulowany, ma mocno rozcięte czoło i prawdopodobnie skończy się to szwami i przerwą w treningach.

(bramki: Łukasz Białożyt 18` - Aleksander Atanacković 51`)

żółte kartki: Wichtowski, Czoska, Białożyt - Widejko,Lauryn, Atanacković

Radomiak: Skowron - Cieciura, Wichtowski, Kalinowski, Radecki, Białożyt, Derbich, Byszewski, Czoska (Cichos 65`), Kornacki (Puton 69`), Leandro (Ciach 81`)

Wigry: Salik - Bogusz, Wegner, Romachów (Omilianowicz 18`), Atanacković, Tuttas, Jeriomenko (Makarewicz 79`), Lauryn, Tarnowski (Makaradze 65`), Widejko, Drągowski