Radomiak zaledwie zremisował z Olimpią

Radomiak Radom w meczu 16 kolejki II ligi zremisował 1:1 w Zambrowie z tamtejsza Olimpią. To kolejna strata punktów radomian na wyjeździe.

Już w drugiej minucie gospodarze stworzyli zagrożenie pod bramką Łukasza Skowrona. Z rzutu wolnego uderzał Tomasz Jakuszewski, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później strzałem z dystansu odpowiedział Leandro Rossi, ale to uderzenie także było niecelne. W 10 minucie lewą flanką pognał Łukasz Derbich, dograł piłkę w pole karne, ale nie siegnał jej Patryk Wolski. Zieloni w 12 minucie mieli okazję aby wyjść na prowadzenie. Kontratak gości zakończony został strzałem Leandro, z którym poradził sobie jednak golkiper Olimpii.

Sześć minut później świetnym uderzeniem z 18 metrów popisał się Michał Hryszko, a piłka trafiła w poprzeczkę! Dobitka Kamila Zapolnika wylądowała w siatce, ale na szczęście dla Radomiaka, arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W 26 minucie radomianie przeprowadzili bardzo dobrą i składną akcję. Łukasz Derbich podawał do Krystiana Putona, ten dośrodkował w pole karne a Leo z najbliższej odległości nie trafił do siatki! Piłka odbiła się jednak od defensora gospodarzy i Zieloni mieli korner. Po dograniu z rzutu rożnego piłkarze Olimpii wybili piłkę z linii bramkowej! W 33 minucie Patryk Wolski wypuścił na wolne pole Leandro, ten wpadł w pole karne, przewrócił się na murawę, ale arbiter nie pokazał na "wapno", a ukarał jeszcze żółtą kartką napastnika Radomiaka. Cztery minuty później to gospodarze mieli jedenastkę! Faulował Maciej Wichtowski, ale z jedenastu metrów w słupek trafił Hryszko! Co nie udało się wtedy, udało się w 41 minucie. Niestety dla gości, po składnej, szybkiej akcji Olimpia wyszła na prowadzenie. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Tomasz Jakuszewski i nie pozostało mu nic innego jak tylko pokonać Łukasza Skowrona.

Radomiak świetnie rozpoczął drugą cześć gry. Już w 52 minucie Zieloni doprowadzili do wyrównania. Płaskim strzałem po ziemi popisał się Łukasz Białożyt i piłka zatrzepotała w siatce Olimpii! Chwilę później radomianie mieli dwie kolejne dobre sytuacje, ale w obu górą był Piotr Czapliński. Najpierw uderzał Puton, a potem Leandro. W 66 minucie z dystansu, niestety niecelnie, strzelał wprowadzony na murawę Marcin Byszewski. Chwilę później rzut wolny mieli goście i świetną interwencją popisał się Skowron broniąc uderzenie Jakuszewskiego z 25 metrów.

Pomocnik Olimpii był postacią wyróżniającą się w ekipie gospodarzy, a jego akcje stwarzały zagrożenie pod bramką Skowrona. Radomiak w drugiej połowie był zdecydowanie stroną przeważającą. Podopiecznym trenera Marcina Jałocha brakowało jednak skuteczności. Końcowe minuty to sporo chaosu w poczynaniach obu zespołów. W doliczonym czasie Zieloni mieli rzut wolny z 23 metrów, ale uderzenie Białożyta bez problemów obronił Czapliński i Radomiak zremisował z Olimpią 1:1, co na pewno nie poprawia sytuacji ekipy ze Struga w tabeli...

Olimpia Zambrów - Radomiak Radom 1:1 (1:0)
Bramki: Jakuszewski 41' - Białożyt 52'

Olimpia: Czapliński - Olszewski, Piłatowski, Szczepanik, Gogol, Hryszko, Kuczałek, Grzybowski, Jakuszewski (Dołubizna 78'), Jastrzębski, Zapolnik (Poduch 88')
Radomiak: Skowron - Cieciura, Wichtowski, Świdzikowski, Derbich, Wolski, Radecki (Czoska 84'), Białożyt, Puton (Byszewski 60'), Cichos (Stanisławski 73') , Leandro