Radomiak udanie rozpoczął sezon!

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Po niespełna trzech tygodniach treningów przyszedł pierwszy sprawdzian formy drużyny prowadzonej przez Jerzego Cyraka. Nowy szkoleniowiec Radomiaka zadebiutował w wyjazdowym meczu z Wdą Świecie.

Nowy trener od pierwszej minuty postawił aż na siedmiu zawodników, którzy w minionym sezonie grali w Radomiaku, ale pojawiło się też czterech nowych graczy. Co ciekawe wszyscy w linii defensywnej. W pierwszym składzie pojawili się m.in. Hubert Gostomski, Damian Jakubik, Martin Klabnik i Karol Hodowany. W drugiej części gry na boisko wszedł również Peter Mazan.

Radomiak dobrze rozpoczął mecz z III-ligowym rywalem. „Zieloni” mogli wyjść na prowadzenie już w 17. minucie. Niestety wtedy dobrego podania Karola Hodowanego nie wykończył Simon Colina. Osiem minut później indywidualną akcją popisał się Damian Jakubik. Nasz obrońca był faulowany w polu karny, a „11” na gola zamienił niezawodny Leandro Rossi. Brazylijczyk jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć wynik. Kolejnym rajdem popisał się Jakubik, a Leo nie trafił z najbliższej odległości. Do przerwy Radomiak prowadził 1:0.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Już w 48. minucie we własnym polu karnym faulował Karol Hodowany. Na szczęście Karol Maliszewski fatalnie spudłował. W 64. minucie sędzia po raz trzeci tego dnia wskazał na wapno. Tym razem do „11” podszedł Dawid Retlewski i mocnym strzałem pokonał Huberta Gostomskiego. Gospodarze zbyt długo nie cieszyli się z remisu. Zaledwie sześć minut później na prawym skrzydle przedarł się Kamil Cupriak i po ziemi podał do wbiegającego w pole karne Matthieu Bemby. Piłkarz z Gwadelupy uderzył w samo okienko bramki i tym samym zdobył swojego pierwszego gola w historii występów w Radomiaku. W ostatnich minutach na boisku pojawiły się nerwy. W 89. minucie za niesportowe zachowanie z boiska wyrzucony został kapitan Radomiaka Maciej Świdzikowski. W końcówce Wda ruszyła do ataku, a Radomiak szykował się na kontry. Jeden z szybkich ataków „Zielonych” przyniósł skutek a do bramki trafił Peter Mazan, który również zaliczył debiutanckiego gola w barwach Radomiaka. Spotkanie zakończył się zwycięstwem „Zielonych” 3:1.

W kolejnej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski Radomiak zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz z drużyną z I ligi zostanie rozegrany 22 lipca na Stadionie Miejskim w Radomiu.

Wda Świecie – Radomiak Radom 1:3

Bramki: Retlewski 64’ – Leandro 26’, Bemba 70’, Mazan 90’

Wda Świecie: Murawski – Kocieniewski, Retlewski, Maliszewski, Kiełpiński, Wietrzykowski Dam., Wenerski, Szczukowski, Witucki, Wietrzykowski Daw., Siekirka

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Hodowany, Agu, Bemba, Colina (Mazan 60’), Brągiel (Filipowicz 84’), Leandro (Stanisławski 63’), Cupriak