Radomiak traci punkty w Elblągu

Radomiak w meczu 31 kolejki II Ligi przegrał na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył 20-letni reprezentant Białorusi - Kiriłł Raduszko.

Na mecz z Olimpią nie mogli pojechać Radecki (pauza za kartki) i źle czujący się Cieciura. Brakowało również Piotra Prędoty i Kabira Ojikutu. Po tym spotkaniu sytuacja ligowa Radomiaka się nie zmieniła. Zieloni spadli z 6 miejsca na 7 (kosztem Olimpii Elbląg). W tej chwili (po zwycięstwie Wisły Płock nad Wigrami Suwałki) radomianie tracą do lidera – Wisły Płock 17 punktów, a tym samym Radomiak stracił już matematyczne szanse na mistrzostwo II Ligi bądź awans. Kolejny sezon (2013/2014) Radomiak ponownie spędzi w II Lidze.

Pierwsza połowa upłynęła raczej pod znakiem deszczu. Po pierwszym naporze gospodarzy radomianie wzięli się do ataków, lecz nic z tego nie wyszło. Inaczej niż w pozostałych spotkaniach piłkarze próbowali swojego szczęścia z dystansu, być może dlatego, że murawa była mokra i starali się zaskoczyć Rogaczowa, poprzez nieprzewidywalny lot piłki. "Zieloni" mieli też sporo rzutów rożnych, po których futbolówka jednak mijała bramkę gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Jedni i drudzy próbowali swoich sił, ale na miejscach byli Rogaczow i Budzyński, któzy robili wszystko by piłka nie zatrzepotała w ich bramce. Około 60 minuty Figiel mógł wyprowadzić Radomiaka na prowadzenie, ale strzelił tuż obok bramki. Niestety już bardzo znane radomskim kibicom powiedzenie: "niewykorzystane sytuacje się mszczą", miało rację bytu i tym razem.

Radomska defensywa źle ustawiła linię spalonego, co bardzo skrzętnie wykorzytał Raduszko, który wyprowadził Olimpię na prowadzenie. Na stratę bramki trener Niedźwiedź zareagował natychmiast. Za Pacha wpuścił Wnuka oraz w miejsce Dubiny - Wójcika. Na około 10 minut przed końcem zmiennik, Wnuk postraszył Rogaczowa strzałem w światło bramki. Olimpia Elbląg zaczęła mądrze bronić wyniku. Na koniec jeszcze groźnym strzałem postraszył Piotr Wlazło. Sędzia po doliczeniu 3 minut zakończył spotkanie i Radomiak poniósł pierwszą wyjazdową porażkę pod wodzą nowego szkoleniowca.

PKS OLIMPIA ELBLĄG – RKS RADOMIAK 1910 RADOM S.A. 1:0 (0:0)
Bramki: 66’ K. Raduszko

Olimpia: Rogaczow – Ressel, Lewandowski, Nadijewskij, Molga (58’ Kopycki), Ichim, Raduszko (88’ Sedlewski), Graczyk, Pietrewicz, Skokowski (90+’ Broniarek), Kołosow

Radomiak: Budzyński – Ciach, Dubina (73’ Wójcik), Derbich (83’ Kornacki), Świdzikowski, Wlazło, Odunka, Pach (68’ Wnuk), Figiel, Puton, Leândro

Sędzia: Tomasz Tobiański (WS Gdańsk)
Żółte kartki: Lewandowski, Nadijewskij – Dubina, Figiel, Ciach

źródło: oficjalna strona klubu Radomiaka Radom: radomiak.eu

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjIiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+