Radomiak pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Piłkarze Radomiaka Radom pokonali 3:0 trzecioligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Trener Jacek Magnuszewski dał w tym pojedynku odpocząć Michałowi Kuli oraz Przemysławowi Śliwińskiemu. Po 45 minut zagrali za to 17-letni bramkarz Filip Adamczyk oraz testowany napastnik George Grammatikopoulos. Szkoleniowiec testował także obrońcę Karola Kucharskiego. Z treningów w Radomiaku zrezygnował natomiast Marcin Janakowski.

Do zajęć po kontuzji powrócił natomiast Dariusz Brągiel, ale we wtorkowym (29 lipca) pojedynku nie wystąpił. - To dobra informacja, po dwóch tygodniach indywidualnych treningów Darek przechodzi do zajęć z piłką. Zobaczymy jak będzie to wyglądać i kiedy będzie gotowy do gry - poinformował Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka Radom.

Już w 12 minucie wynik otworzył Mateusz Radecki. Goście tuż przed przerwą mieli okazję doprowadzić do wyrównania, piłka wylądowała co prawda w siatce, ale arbiter wskazał pozycję spaloną. W 52 minucie na 2:0 podwyższył Leandro Rossi. Brazylijczyk ładnym strzałem z dwudziestu metrów pokonał golkipera gości. W 70 minucie w poprzeczkę trafił Damian Szewczyk. Tuż przed końcem wynik ustalił Krystian Puton, który trafił do siatki z dziesięciu metrów.

- W pierwszej części gry popełniliśmy kilka błędów, ale wczoraj mieliśmy testy wytrzymałościowe i to było po zawodnikach widać. Rywale przyjechali bardzo naładowani, narzucili trudne warunki jeśli chodzi o motorykę i szybkość gry. Przetrzymaliśmy ten napór i później mecz toczył się pod nasze dyktando. Ważne, że nie straciliśmy bramki, nie ma kontuzji i z tego bardzo się cieszę. Oby tak było w lidze - podsumował sparing z KSZO szkoleniowiec Zielonych.

W piątek (1 sierpnia) Radomiak rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem zmagań ligowych. Na stadionie przy ul. Struga 63 podejmie Stal Kraśnik. - W tym tygodniu mamy ciężkie treningi. W sobotę i niedzielę zawodnicy dostaną wolne żeby trochę oczyścić głowy i spokojnie przygotować się do zmagań ligowych. W sierpniu i wrześniu czeka nas intensywny okres, kiedy rozegramy dużo spotkań co trzy dni - powiedział Jacek Magnuszewski.

Radomiak Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (1:0)
Radecki 12', Leandro 59', K.Puton 89'

Radomiak: Banasiak - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Karasek, K.Puton, Radecki, W.Puton, Barzyński, Grammatikopoulos, Leandro oraz Adamczyk, Szewczyk, Kucharski, Czubak, Serodziński, Wnuk, Winiarski, Agu, Stanisławski, Skowroński