Radomiak nie przestaje wygrywać!

Zapis relacji LIVE z tego pojedynku można przeczytać – TUTAJ.

Radomiak w ostatnich tygodniach gra bardzo dobrze. Przed niedzielnym meczem „Zieloni” mogli pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu. W tym czasie radomianie pokonali kolejno: Wartę Poznań, GKS Bełchatów, Gryfa Wejherowo i Legionovię Legionowo. A na zakończenie rundy jesiennej zmierzyli się z zespołem ze strefy spadkowej – ROW-em Rybnik.

W tym spotkaniu nie mogło wystąpić kilku zawodników radomskiego klubu. Z urazami zmagają się Radosław Mikołajczak i Kamil Cupriak, na zgrupowaniu kadry juniorów przebywa Mateusz Spychała, a za żółte kartki zawieszeni byli David Kwiek i Dariusz Brągiel. W takiej sytuacji kadrowej trener Verner Lička zdecydował się na ustawienie Michała Grudniewskiego na boku obrony, miejsce na skrzydle zajął Mateusz Stąporski, a w ataku pojawił się Szymon Stanisławski.

RADOMIAK RADOM-ROW RYBNIK

Niedzielny mecz nie był rozgrywany w zbyt wysokim tempie. Ale od początku inicjatywę przejawiali gospodarze. „Zieloni” pierwszy strzał oddali w 10. minucie, kiedy to na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Leandro Rossi. Po chwili z wolnego groźnie przymierzył Bartosz Sulkowski, ale oba strzały nie wpadły do bramki. Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Mateusz Stąporski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym tuż po rzucie rożnym i pewnym strzałem pokonał Daniela Kajzera. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i radomianie prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Radomiaka podwyższył Szymon Stanisławski, który zdobył swojego pierwszego gola w bieżącym sezonie II ligi. W kolejnych minutach radomianie stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale uderzenia Kościelnego czy Agu nie znalazły drogi do bramki. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Mateusz Stąporski, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Natomiast goście praktycznie ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Adriana Szadego i Radomiak pewnie wygrał 2:0.

Po piątym zwycięstwie z rzędu Radomiak umocnił się na trzecim miejscu w tabeli II ligi. W 17 kolejkach „Zieloni” zgromadzili 34 punkty i tracą dwa „oczka” do drugiej w tabeli Odry Opole, a trzy do lidera z Częstochowy. W tym roku radomianie rozegrają jeszcze dwa spotkania z Siarką Tarnobrzeg i Stalą Stalowa Wola, oba pojedynki odbędą się na Stadionie Miejskim w Radomiu.

Radomiak Radom – ROW Rybnik 2:0

Bramki: Stąporski 22’, Stanisławski 52’

Radomiak Radom: Adrian Szady – Michał Grudniewski, Piotr Gurzęda, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski, Kamil Kościelny, Matthiue Bemba, Maciej Filipowicz (Janik 73’), Mateusz Stąporski, Leandro Rossi (Agu 77’), Szymon Stanisławski (Śliwiński 84’)

ROW Rybnik: Daniel Kajzer – Dawid Bober, Mariusz Muszalik, Dawid Gojny, Szymon Jary (Polak 66’), Damian Koleczko, Marek Gładkowski (Spratek 59’), Witold Cichy, Tomasz Balul, Dawid Kalisz (Siwek 61’), Gabriel Nowak

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.