Radomiak fatalnie rozpoczął rundę wiosenną

Radomiak Radom przegrał na inaugurację rundy wiosennej II ligi z Pogonią Siedlce aż 0:4. Fani Zielonych na pewno nie tak wyobrażali sobie powrót na ligowe boiska po zimowej przerwie. Radomianie od 22 minuty grali w dziesiątkę, a do przerwy stracili trzy bramki.

W pierwszej rundzie Radomiak wygrał na własnym stadionie z Pogonią 1:0. Tym razem ekipa z Siedlec wzięła srogi rewanż

W czasie przygotowań do rundy wiosennej Armin Tomala, trener Radomiaka podkreślał, że duży nacisk kładzie na poprawienie gry w obronie, bowiem Zieloni mimo dobrej gry w ofensywie tracili sporo bramek.

Fani marzyli również o lepszej grze w spotkaniach wyjazdowych. W pierwszej rundzie ekipa ze Struga przegrała na boiskach rywali pięć spotkań, dwa zremisowała, a komplet punktów zdobyła tylko raz. Niestety pojedynek z Pogonią nie poprawił tych i tak słabych statystyk.

W Siedlcach od rana trwały prace, które miały na celu przygotowanie boiska do gry. Mimo kilkucentymetrowej warstwy śniegu nie było z tym większych problemów bowiem stadion Pogoni posiada podgrzewaną murawę i nie było zagrożenia odwołania meczu.

Pierwsze minuty to w dużej mierze gra w środku pola. Koszmar Zielonych zaczął się w 22 minucie. Wtedy czerwony kartonik obejrzał debiutujący w barwach Radomiaka Daniel Ciach, a gospodarze mieli rzut karny. Pewnym egzekutorem był Paschal Ekwueme. Nigeryjczyk okazał się być katem radomskiego zespołu. Dziesięć minut później po raz drugi wpakował piłkę do bramki Piotra Banasiaka, a chwilę przed przerwą zanotował hat-tricka ponownie zamieniając "jedenastkę" na gola po faulu bramkarza Radomiaka. Po przerwie podopieczni trenera Armina Tomali dostali kolejny cios. Pięć minut po wznowieniu gry Banasiak musiał wyjmować piłkę z siatki po raz czwarty, a strzelcem gola był Przemysław Rodak. Piłkarze Radomiaka próbowali nieco zatrzeć złe wrażenie i zdobyć choćby honorowe trafienie, ale mimo dużej determinacji ta sztuka im się nie udała i do Radomia wracają bez punktów i z bagażem czterech straconych bramek.

- Na pewno ta czerwona kartka ułożyła mecz. Przez siedemdziesiąt minut graliśmy w osłabieniu. Tak naprawdę Pogoń każdą sytuację, którą sobie stworzyła w pierwszej połowie zamieniła na bramkę. My mieliśmy swoje okazje, ale zabrakło szczęścia i nie udało się zdobyć choćby jednego gola. Przez długi okres czasu było widać, że chcemy odrobić straty, ale pojedyncze błędy powodowały to, że traciliśmy bramki. Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych zarówno z jednej jak i drugiej strony. Wynik nie odzwierciedla jednak do końca przebiegu spotkania - mówi Armin Tomala, trener Radomiaka.

- Dalej wierzę w ten zespół. Trzeba wyciągnąć wnioski z tej przegranej i w kolejnym spotkaniu zagrać mądrze, tak jak w okresie przygotowawczym. Liga zweryfikowała, że przed nami jeszcze dużo pracy w defensywie. Nie załamuję się tym wynikiem. Był to zupełnie inny mecz niż choćby ten przegrany w pierwszej rundzie z Resovią. Dzisiaj zawodnicy walczyli do końca choćby o honorową bramkę. Szczęście było jednak po stronie Pogoni - zakończył szkoleniowiec Zielonych.

W następnej kolejce Radomiak zagra u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zaplanowano na niedzielę 17 marca (godz. 14:00).

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 4:0 (3:0)
Bramki: Ekwueme 22 (k), 33, 42 (k), Rodak 50

Pogoń: Kozaczyński – Nowak, Urbański, Kwiatkowski, Stromecki (Dziubiński 81), Wójcik K., Rodak, Guzek (Wasikowski 73), Dzienis, Ekwueme (Agu 86), Kosiec
Radomiak: Banasiak – Cieciura, Świdzikowski, Ciach, Derbich (Kornacki 81), Pach, Radecki (Puton 29), Figiel, Odunka, Byszewski (Wójcik Ł. 81), Prędota (Dubina 29)